۰
دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۵

چهارمین نماد جدید آپشن سکه هم باز شد

اخبار بانک: بورس کالا نماد قرارداد اختیار معامله خرید سکه با قیمت اعمال یک میلیون و ۱۷۵ هزار تومانی را باز کرد تا این ابزار جدید به ۴ مورد برسد.
چهارمین نماد جدید آپشن سکه هم باز شد

به گزارش پایگاه خبری اخبار بانک، مطابق با ماده ۱۰دستورالعمل اجرایی قرارداد اختیار معامله در شرکت بورس کالا از روز یکشنبه پنجم دی ماه نماد قرارداد اختیار خرید با قیمت اعمال یک میلیون و ۱۷۵ هزار تومان و برای سررسید دی ماه راه اندازی شد.

امروز در مجموع ۵۹ قطعه سکه بهار آزادی به ارزش ۶۸۱ میلیون ریال در قالب گواهی سپرده در بورس کالا مورد معامله قرار گرفت که نسبت به معاملات روز گذشته رشد ۱۸۰ درصدی را تجربه کرد.

نگاهی به آمار معاملات امروز نشان می دهد که آخرین قیمت سکه در قالب گواهی سپرده، حدود یک میلیون و ۱۵۹هزار تومان مورد معامله قرار گرفته است. همچنین در صف خرید پیشنهاد متقاضیان سکه یک میلیون و ۱۵۶ هزار تومانی بوده و پیشنهاد فروش سکه به صورت آنلاین در بورس کالا نیز یک میلیون و ۱۶۲ هزار تومان بوده است.

معاملات سکه در کنار سهام در سامانه برخط معامله گران سهام یکی از جذابیت معاملات گواهی سکه در بورس کالا است به طوری که سرمایه گذاران می توانند سکه و سهام را در کنارهم در پرتفوی خود مشاهده کنند و در هر لحظه از نوسانات و سود و زیان خود شوند.

همچنین طی هفته گذشته در جریان معاملات آپشن سکه در بورس کالا در مجموع یک هزار و ۶۸۴ قرارداد منعقد شد.

نگاهی به جزییات این معاملات نشان می دهد که در قیمت اعمال یک میلیون ۱۰۰ هزار تومان، ۱۶۰ قرارداد، در قیمت اعمال یک میلیون و ۱۲۵ هزار تومان، ۵۵ قرارداد و در قیمت اعمال یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان یک هزار و ۴۶۹ قرارداد منعقد شده است.

بنابراین گزارش، مطابق با ماده ۱۰دستورالعمل اجرایی قرارداد اختیار معامله در شرکت بورس کالا از روز یکشنبه پنجم دی ماه نماد قرارداد اختیار خرید با قیمت اعمال یک میلیون و ۱۷۵ هزار تومان و برای سررسید دی ماه راه اندازی شد.

وجه تضمین اولیه موقعیت باز فروش برای این نماد ۹۰ هزار تومان و تاریخ پایان قرارداد ۲۲ دی ماه ۹۵ است؛ این در حالی است که وجه تضمین اولیه طی زمان ثابت نبوده و به صورت پویا تا زمان سررسید بر اساس بند ۵ مشخصات قرارداد اختیار معامله خرید سکه بهار آزادی تعدیل می شود. قراردادهای اختیار معامله بدون حد نوسان قیمتی، با دوره گشایش به مدت ۳۰ دقیقه در ابتدای جلسه معاملاتی آغاز و با دوره عادی معاملاتی ادامه می یابد.

akhbarbank.com/vdcirra5.t1a3r2bcct.html
تازه ترین اخبار