۰
يکشنبه ۱۰ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۳۶

تویوتا راو4 جدید 2024 به ایران رسید

تویوتا راو4 جدید 2024 به ایران رسید
تویوتا بدون شک یکی از محبوب ترین برند های خودرویی برای مشتریان ایرانی و RAV4 یکی از محبوب ترین کراس اوورهای بازار ایران است که به لطف محدودیت های حداقلی برای واردات ویژه جانبازان، یک شرکت داخلی نسخه هایبرید فول آپشن آن را آماده ورود به کشور کرده و نخستین نمونه های آن را نیز وارد کرده است.

پیشتر RAV4 تنها در نسل چهارم به صورت وارداتی در بازار ایران عرضه شده بود اما اکنون برساوش نه تنها نسل پنجم این خودرو را برای واردات در نظر گرفته بلکه نسخه هایبرید آن را آماده ورود به ایران کرده است.

تویوتا RAV4 وارداتی به ایران به پیشرانه 2.5 لیتری تنفس طبیعی مجهز است. این خودرو در کنار پیشرانه بنزینی، دو موتور الکتریکی اصلی دارد. ترکیب توان تویوتا راو4 هایبرید e-Four از سوی تویوتا 219 اسب بخار با گشتاور 280 نیوتن متر اعلام شده است.

انتقال قدرت در تویوتا RAV4 هایبرید e-Four در محور جلو به وسیله یک سیستم e-CVT نسل جدید انجام می شود که بازیافت انرژی را هم انجام می دهد. در محور عقب یک پیشرانه الکتریکی به صورت مستقل فعالیت می کند که قابلیت بازیابی انرژی را نیز دارد. تویوتا RAV4 هایبرید e-Four مصرف سوخت بهینه کمتر از 5 لیتر به ازای هر 100 کیلومتر دارد. شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت این خودرو نیز 9.2 ثانیه اعلام شده است.

تویوتا RAV4 هایبرید e-Four یکی از گزینه های فول آپشن در دور جدید واردات به حساب می آید. این خودرو به 7 کیسه هوا، فرمان کمکی برقی، سقف پانورامای برقی، دوربین 360 درجه، نور بالای اتوماتیک، رادار خط خوان، رادار تابلوخوان، ترمز اضطراری اتوماتیک، فناوری LED چراغ ها، ترمز پارک برقی، اتوهلد، تنظیم حالت رانندگی، تهویه اتوماتیک دو کاناله، رانندگی بین خطوط، کروز کنترل تطبیقی، تریم داخلی چرم، صندلی برقی راننده، گرمکن صندلی های جلو، استارت دکمه ای، جلو آمپر دیجیتال، شارژر وایرلس تلفن همراه و… مجهز است.

در حال حاضر تویوتا راو4 هیبرید در مسیر اخذ مجوزهای شماره گذاری قرار دارد. مدیران این شرکت می گویند بزودی ثبت نام نهایی این کراس اوور هیبریدی برای جانبازان آغاز می شود.

بر اساس آمار سامانه جانبازان، تویوتا RAV4 هایبرید e-Four یکی از گزینه های پرتقاضا است. در حال حاضر این شرکت محصولات مختلف تویوتا را به بازار کشور عرضه می کند.

تویوتا لوین بنزینی، لوین هیبرید و کرولا کراس هیبرید از جمله محصولات این شرکت خصوصی برای سامانه عادی است. این شرکت برای سامانه جانبازان خودروهایی مانند تویوتا راو 4 هیبرید، کمری هیبرید و فرانتلندر را عرضه کرده است.

جدیدترین نسل تویوتا RAV4 که قرار است توسط یک شرکت داخلی وارد ایران شود بر پایه پلتفرم TNGA-K تویوتا مشابه کمری و لکسس NX بنا شده است.
https://akhbarbank.com/vdccp1qo.2bqps8laa2.html
تازه ترین اخبار