۰
مهلت دو هفته قبل بانک مرکزی برای اصلاح نرخ سود سپرده بیش از ۲۲.۵ درصدی بانک های بورسی و دولتی، امروز سه‌شنبه به پایان رسید.
امروز پایان مهلت بانکها در اصلاح نرخ سود بیش از ۲۲.۵ درصدی است
به گزارش اخباربانک، بانک مرکزی و وزارت اقتصاد درحالی طی یک ماه اخیر با انتقاد از تخلف برخی بانک ها در پرداخت سود بیش از مصوبه 22.5 درصدی ، هشدارهای به مدیران بانک های بورسی و دولتی داده اند که امروز مهلت دو هفته ایی اصلاح نرخ های سود مصوب شورای پول و اعتبار است.

براساس این گزارش، بانک مرکزی با اشاره به تاکیدهای متعدد در لزوم رعایت سقف نرخ سود سپرده‌ها و تسهیلات، اعلام کرده بود: حداکثر نرخ سود بانکی طبق بخشنامه سال گذشته 22.5 درصد ( با سر رسید سه ساله) تعیین شده و همه بانکها ملزم به رعایت نرخ‌های سود مصوب هستند ولی برخی بانک‌ها و موسسات اعتباری شامل 6 تا 7 بانک با توسل به روش‌های مختلف از نرخ‌های سود مصوب تخطی کرده اند.

مجوز انتشار اوراق گواهی سپرده خاص 30 درصدی هم با اهداف مشخص بوده و به هیچ وجه به منزله تغییر سیاست نرخ سود یا اعلام نرخ سود جدید نیست. بنابراین در صورت تخلف هر بانکی، صلاحیت مدیرعامل و اعضای هیات مدیره سلب خواهد شد.

بانک مرکزی حدود دو هفته پیش از بانک های بورسی و دولتی خواسته بود با برگزاری جلسه فوق‌العاده هیأت مدیره، برنامه اصلاحی را مصوب و حداکثر تا امروز سه‌شنبه به معاونت نظارت این بانک ارائه دهند.
https://akhbarbank.com/vdcba8b9.rhbsfpiuur.html
تازه ترین اخبار