۰
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰۹:۰۴

بیمه حافظ رسما وارد سرزمین اصلی شد

در مراسمی با حضور رییس کل بیمه مرکزی و مسوولان این نهاد ناظر، دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران همچنین مدیران شرکت بیمه حافظ، این شرکت به صورت رسمی از ورود خود به سرزمین اصلی رونمایی کرد.
بیمه حافظ رسما وارد سرزمین اصلی شد
علی استاد هاشمی، رییس کل بیمه مرکزی در این جلسه، ورود بیمه حافظ را به سرزمین اصلی یک اتفاق خوب و مبارک دانست که همه ارکان بیمه مرکزی برای انجام آن تمام تلاش خود را به کار بستند.

وی با بیان این نکته که موضوع آمدن این شرکت به سرزمین اصلی از سال های قبل مطرح بود، ادامه داد: این موضوع چند بار به در کمیسیون تخصصی آمده بود ولی واقعیت این است که برای سازمان مناطق آزاد سخت بود که با این موضوع موافقت کنند.

رییس کل بیمه مرکزی، موافقت این سازمان با ورود بیمه حافظ به سرزمین اصلی را یک اقدام خوب، مفید و حسنه برای شرکت دانست و اضافه کرد:  برای به ثمر رسیدن هرکار ماندگار، تلاش، پشتکار و کار کارشناسی قوی و محکم لازم است که خوشبختانه این خصیصه ها در بیمه مرکزی وجود دارد و به همین دلیل کارها به خوبی به پیش می رود.

وی تاکید کرد: در همین راستا، چندین جلسه تخصصی برای بررسی متن مصوبه شورای عالی بیمه برای موافقت با ورود بیمه حافظ به سرزمین اصلی، برگزار شد تا کار کارشناسی و علمی قوی انجام شود و بعدها کار شرکت با مشکل رو به رو نشود.

استادهاشمی رقم 300 میلیارد تومان سرمایه مورد نیاز برای تاسیس شرکت های بیمه را عدد قابل توجهی ندانست و افزود: پیشنهاد ما این بود که شرکت های بیمه ای که در حال فعالیت اند طی دو سال سرمایه خود را به حد قانونی برسانند و در سال اول حداقل 50 درصد را پوشش دهند و 50 درصد این مبلغ هم نقدی باشد تا این سرمایه نقدی، پشتوانه فعالیت های شرکت باشد.

وی با تاکید بر این نکته که بیمه مرکزی بحث ودایع را نیز در کنار افزایش سرمایه در دستور کار دارد، گفت: اخذ این ودایع برای این است تا اگر شرکتی با مشکل و بحرانی رو به رو شد، بیمه مرکزی بتواند از محل این ودایع، آن را پوشش دهد.
رییس کل بیمه مرکزی به تغییرات وسیع آیین نامه توانگری شرکت های بیمه هم اشاره کرد و اظهار داشت: بر اساس این تغییرات، اگر شرکتی توانگری مالی قابل توجهی داشته باشد نیاز به پرداخت ودایع نخواهد داشت.

وی با اشاره به این نکته که هرچه اعتماد مردم به شرکت های بیمه بیشتر باشد ضریب نفوذ بیمه نیز به همان نسبت افزایش خواهد یافت، تصریح کرد: شرکت بیمه حافظ نباید با ورود به سرزمین اصلی، تجربه خود را در مناطق آزاد کنار بگذارد زیرا این مناطق هنوز هم بکر هستند و جای کار زیادی دارند بنابراین شرکت باید محصولات جدیدی را متناسب با نیاز این مناطق طراحی و ارائه کند.

استادهاشمی اظهار امیدواری کرد که در دو سال آینده، بیمه حافظ به شرکتی قدرتمند و باصلابت در عرصه بیمه گری کشور تبدیل شده باشد.
https://akhbarbank.com/vdcawono.49nyo15kk4.html
تازه ترین اخبار