۰
رونمایی شریک سابق ایران خودرو از خودروی پیشرفته خود با همکاری هوندا
دانگ فنگ، شریک سابق ایران‌خودرو، از جدیدترین خودروی خود با همکاری هوندا رونمایی کرد. این خودروی برقی دارای برخی از جدیدترین امکانات و ویژگی‌های روز دنیاست که توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند.
 
Lingxi یک نام تجاری خودروهای انرژی جدید تحت جوینت ونچر دانگ فنگ و هوندا است که در سپتامبر ۲۰۲۳ تأسیس شد. Lingxi L اولین خودروی الکتریکی تحت این برند است. پیش از این، دانگ فنگ-هوندا اعلام کرده بود که تا سال ۲۰۲۵، نسبت مدل‌های برقی آن به بیش از ۵۰ درصد خواهد رسید و پس از سال ۲۰۲۷ دیگر خودروهای جدید بنزینی را روانه بازار نخواهد کرد.
خودرو1
 
به‌طورکلی، Lingxi L از طراحی بدنه دو رنگ برخوردار است که دارای یک نمای جلویی بسته و یک نوار نور LED عمودی در قاب جلویی است که به لوگوی برند و همچنین نوار نور افقی متصل می‌شود و چهره آن را بسیار خاص می‌کند.
خودرو2
 
طراحی نمای عقب فوق‌العاده خاص و جدید است و از چراغ‌های متصل با خطوط تندوتیز بهره می‌برد. دیگر عناصر طراحی قابل‌توجه شامل دستگیره مخفی درب و آینه‌های خارجی دیجیتال است.
 
Lingxi L دارای ابعاد ۴۸۳۰/۱۸۴۵/۱۵۰۳ میلی‌متر و فاصله بین دو محور ۲۷۳۱ میلی‌متر است. این خودرو روی رینگ‌های ۱۹ اینچی پنج پره می‌ایستد.
 
خودرو3
کابین خودرو دارای یک فرمان دایره‌ای عادی و پنج صفحه‌نمایش است که شامل یک صفحه‌نمایش کیلومتر شمار، یک صفحه‌نمایش مرکزی، یک صفحه‌نمایش اطلاعات-سرگرمی سرنشین شاگرد و دو نمایشگر دیجیتال برای هر دو آینه خارجی است. علاوه بر این، یک هدآپ دیسپلی وجود دارد که اطلاعاتی مانند سرعت خودرو، ناوبری و علائم راهنمایی و رانندگی را ارائه می‌دهد. امکانات دیگر شامل ورود به خودرو با سیستم تشخیص چهره، نورپردازی محیطی، پارک خودکار و کروز کنترل تطبیقی است.
خودرو4
 
تاکنون، MIIT چین فاش کرده است که Lingxi L به باتری ۵۹٫۲۲ کیلووات ساعتی لیتیومی مجهز شده است که برد ۵۲۰ کیلومتری (براساس CLTC) را فراهم می‌کند. پیش از این، نسخه تک موتور Lingxi L، مجهز به موتور الکتریکی ۲۱۴ اسب بخاری در جلو و حداکثر سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت بود.
https://akhbarbank.com/vdcbz9b9.rhbafpiuur.html
تازه ترین اخبار