۰
دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۵۰

جزئیات اصلاح قانون بیمه بیکاری چیست؟

معاون وزیرکار با بیان اینکه پیشنهاد گسترده تر شدن دامنه شمول در اصلاحیه قانون بیمه بیکاری را ارائه کرده ایم گفت:تلاش وزارت کار این است که افراد آموزش‌های لازم را فرا بگیرند و به محیط کار برگردند .
به گزارش اخباربانک، شهریور ماه 1402 بود که حسین علی رعیتی فرد, معاون روابط کار در نشست خبری که به مناسبت هفته دولت برگزار شد گفت: حوزه روابط کار، حوزه حاکمیتی و تنظیم‌گر روابط بین کارگر و کارفرماست. جامعه کارگری و کارفرمایی کشور دو بال تولید هستند و در همه‌ی موضوعات نظرات شرکای اجتماعی برای ما مهم است.

رعیتی فرد بیان کرد: پیشنهاد ما تغییر جدول پرداخت مقرری بیمه بیکاری است. بر این اساس پیشنهاد دادیم مقرری مجردینی که بالای 240ماه بیمه‌پردازی دارند، حداکثر 24 ماه و مقرری متاهلین حداکثر 30ماه تعلق بگیرد.

به گزارش تسنیم؛ روند پرداخت بیمه بیکاری همچنان ادامه داشت تا چندی پیش تفاهم نامه ای بین سازمان فنی و حرفه ای و  سازمان تامین اجتماعی و وزارت کار منعقد شد, به موجب این تفاهم نامه کسانی که مشمول مقرری بیمه بیکاری می‌شوند باید حتماً بعد از 6ماه با فراخوانی که صورت می‌گیرد؛آموزش لازم را ببینند و به محل کار قبلی برگردند.
https://akhbarbank.com/vdcjooeh.uqexvzsffu.html
تازه ترین اخبار