۰
شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۷

مهلت ثبت نام خودروهای وارداتی تمدید شد

فارس: مهلت ثبت نام خودروهای وارداتی تا پایان روز دوشنبه ۲۳ بهمن تمدید شد.
 
 سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی در اطلاعیه ای از تمدید زمان ثبت نام خودروهای وارداتی خبرداد. 

براساس این اطلاعیه مهلت وکالتی کردن حساب نزدیک بانک ها تا امروز  شنبه تاریخ ۱۴۰۲.۱۱.۲۱ ساعت ۱۱ است. همچنین مهلت ثبت نام خودرو در سامانه یکپارچه تا روز دوشنبه تاریخ ۱۴۰۲.۱۱.۲۳ تمدید شد. 

متقاضیان می توانند یکی از حساب‌های خود را نزد شعب بانک‌های واجد شرایط اعلامی در سامانه به نام خودرو وارداتی وکالتی و مبلغ پنج میلیارد ریال مسدود کنند. 

جدول شماره ۱: قیمت فروش محاسباتی قطعی خودروهای وارداتی در مبادی ورودی واحد: ریال
مهلت ثبت نام خودروهای وارداتی تمدید شد
تبصره 1- قیمت مندرج در جدول، قیمت قطعی در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل: بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و ... به قیمت‌های فوق اضافه می‌ شود که واردکنندگان با رعایت آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو می توانند نسبت به دریافت آن اقدام کرده و در موعد مقرر نسبت به تحویل خودرو اقدام کند.

تبصره 2- عدم واریز وجه در هر یک از مراحل ذکر شده و حداکثر 5 روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی خودرو وارداتی انتخابی حذف می شود.

تبصره 3- همه شرکت‌های واردکننده باید مطابق آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو نسبت به تحویل خودرو و دریافت وجه از مشتریان اقدام کند در صورت تاخیر در تحویل و ... قراردادهای مذکور مشمول جرایم مندرج در آیین نامه فوق خواهند شد.

تبصره 4- با وکالتی کردن حساب و ثبت نام اولیه در سامانه یکپارچه هیچ تعهدی مبنی بر تخصیص خودرو ایجاد نخواهد شد.

تبصره 5- اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده 19 آیین‌نامه اجرایی ماده 14 الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.
https://akhbarbank.com/vdccooqo.2bq118laa2.html
تازه ترین اخبار