۰
سرمایه‌گذاری تجاری شستان با سرمایه ۲۵ هزار میلیارد تومانی در بازار دوم معاملات بورس درج شد تا در صف عرضه اولیه ۲۵ درصدی سهام بایستد.
معرفی شرکت ۲۵ هزار میلیارد تومانی در نوبت عرضه اولیه
به گزارش اخباربانک، با موافقت هیات پذیرش، سهام شرکت سرمایه‌گذاری تجاری شستان از ۱۶ بهمن با نماد "وشستان" در بخش شرکت‌ های چند رشته‌ای صنعتی در پلاک ۶۱۲ در بازار دوم معاملات بورس درج شد تا در صف عرضه اولیه ۲۵ درصدی سهام (برای عرضه اولیه، انتقال به بازارگردان و عرضه پس از عرض اولیه) بایستد.

معرفی شرکت، سرمایه و ترکیب سهامداری
سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی نیروهای مسلح ۱۱ تیر سال ۸۷ به صورت سهامی خاص تاسیس و در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید و در همان تاریخ شروع به بهره‌برداری کرد. شهریور سال ۹۸ نام شرکت به سرمایه‌گذاری تجاری شستان تغییر یافت.

سرمایه شرکت در بدو تاسیس ۲۰ میلیون تومان بوده که طی چند مرحله افزایش سرمایه به ۲۵ هزار میلیارد تومان رسیده است. صندوق بازنشستگی نیروهای مسلح و صندوق بیمه نیروهای مسلح ۷۰ و ۳۰ درصد سهام این شرکت را در اختیار دارند. با توجه به افزایش سرمایه اخیر، شرکت اصلی برنامه‌ای برای افزایش سرمایه ندارد. شرکت اصلی دارای ۶۶ نیروی انسانی بوده که با کارکنان گروه به ۱۰.۴ هزار نفر می‌رسد.

درآمد ناشی از فروش خالص گروه
محصولات تولیدی گروه به دو دسته صادراتی و داخلی تفکیک می‌شود. محصولات صادراتی شامل متانول، پروپان، بوتان و گوگرد در گروه محصولات پتروشیمی و فروسیلیسیم، سرباره و غبار میکروسیلیکا در گروه محصولات آلیاژی است.
عمده فروش صادراتی شرکت در سال گذشته مربوط به محصول متانول پتروشیمی مرجان به میزان ۱.۳ میلیون تن معادل ۱۱ هزار میلیارد تومان و محصول متانول پتروشیمی بوشهر به میزان ۱.۱ میلیون تن معادل ۹.۱ هزار میلیارد تومان است.
در گروه محصولات آلیاژی عمده فروش صادراتی مربوط به فروسیلیسیم شرکت فروسیلیسم خمین است که در سال گذشته به میزان ۲.۶ هزار تن معادل ۱۱۴.۲ میلیارد تومان است.

درآمدهای عملیاتی شرکت اصلی
درآمدهای عملیاتی شرکت اصلی شامل سود حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها و درآمد املاک است.


صورت سود و زیان ۵ ساله شرکت اصلی

سیاست تقسیم سود در سه سال گذشته و پیش بینی سه سال آینده
سیاست تقسیم سود شرکت برای ۵ سال گذشته بطور میانگین ۸۵ درصد بوده و برای سه سال مالی آینده تا ۱۴۰۴ بر مبنای تقسیم سود به میزان حداقل و حداکثر ۸۰ و ۸۵ درصد سود خالص سال قابل پیش‌بینی است.
پیش بینی سود هر سهم تا سال ۱۴۰۴

اهم طرح‌های توسعه‌ای شستان

https://akhbarbank.com/vdcepv8o.jh8xoi9bbj.html
تازه ترین اخبار