۰
۱
يکشنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۷

سوت پایان سود 30 درصد در برخی بانک‌ها

صبح امروز برخی بانک‌ها (در برخی شعب) در پاسخ به متقاضیان «سپرده‌گذاری با سود 30 درصد»، از پایان اجرای این طرح خبر دادند و این مواجهه باعث «شوکه‌شدن متقاضیان این مدل سرمایه‌گذاری در بازار پول» شد.

پرداخت سود ۳۰ درصد در بانک‌ها از صبح چهارشنبه هفته گذشته در قالب «انتشار گواهی سپرده خاص» شروع شده بود و قرار بود به مدت یک هفته ادامه یابد تا با توجه به «انتظارات تورمی» در جامعه، بخشی از نقدینگی در این قالب، جذب شبکه‌بانکی شود.
 

بانک مرکزی البته مجوز انتشار این اوراق را در حد ۲۸۰ همت تعیین کرده بود که به نظر می‌رسد، «با توجه به استقبال معنادار مردم از خرید اوراق برای دریافت سود سالانه ۳۰ درصد»، این حجم اوراق در فاصله زمانی کمتر از یک هفته، به فروش رسیده است.
 

گفته می‌شود بخش قابل توجهی از سپرده‌گذاران بانکی که تا قبل از این اوراق، «سپرده‌گذاری بلندمدت با سودهای ۲۰ تا ۲۳ درصدی» در بانک‌ها داشتند، از آخرهفته گذشته تا امروز، اقدام «به جابجایی درون‌بانکی سپرده‌های خود از حالت قبلی به خرید اوراق ۳۰ درصدی» کرده‌اند./ تجارت نیوز

https://akhbarbank.com/vdcevv8o.jh8xfi9bbj.html
مشاهده نظر مخاطبان
Iran, Islamic Republic of
هدف دولت جذب نقدینگی جدید بوده است باید به مبالغی که مردم سپرده باطل کرده اند برای خرید سپرده های جدید مبالغ جدید جذب شوذ
تازه ترین اخبار