۰
۲
طی چند روز اخیر درگذشت رضا دولت‌آبادی، مدیرعامل بانک ملت، چهره برجسته اقتصادی در حالی در صدر اخبار رسانه ها قرار داشت که برخی شایعات و ابهامات درباره علت فوت وی خبرساز شده است.
افسانه‌سرایی‌های ایتالیایی برای مرگ مدیرعامل بانک ملت!
به گزارش اخباربانک، بر اساس خبری که خبرگزاری ایسنا منتشر کرد، مدیرعامل یکی از مهم‌ترین بانک‌های ایران به دلیل گازگرفتگی از دنیا رفته است. برخی منابع خبری ابتدا دلیل فوت او را ایست قلبی اعلام کردند اما بعدتر معلوم شد که حادثه ناشی از گازگرفتگی بوده است.

رضا دولت‌آبادی مدیرعامل بانک ملت به عنوان چهره ماندگار بانکی سال 1401 برگزیده و معرفی شده بود.

درباره علت فوت ناگهانی و مبهم مدیرعامل بانک ملت، صبا آذرپبک، خبرنگار اقتصادی در توئیتر خود ادعایی در این خصوص روایت کرده که قابل تایید نیست:

‌مدیرعامل بانک ملت ۴ هفته پیش وارد یک پرونده اقتصادی شده است و دستور داده بود پیگیری کنند که چه گروهی مانع پیگیری شکایت بانک از ‎فردی به نام (ح- ع) و شرکتش شدند. ایشان شوک شدند وقتی فهمیدند کشتی رفع توقیف شده و بانک با حدود ۲ هزار میلیارد تومان طلب، دستش به هیچ نمی‌رسد. حال دولت آبادی  که پیگیر این فساد بود، دچار گاز گرفتگی و مرگ شده است.

درباره جزئیات درگذشت دولت‌آبادی اطلاعات خاصی منتشر نشده اما از یک مرگ بسیار مشابه دیگر اطلاعات بیشتری وجود دارد. درگذشت یک چهره اقتصادی مهم به همراه همسرش که آنها هم بر اثر گازگرفتگی از دنیا رفتند.

مجید سلیمانی‌پور، چهره برجسته اقتصادی که شهرتش ناشی از مدیریت شرکتی بود که موفق به خرید ۸ هزار میلیارد تومانی ۵۰٪ + یک سهام شرکت مخابرات در شهریور ۱۳۸۸ شد. مرگ ناگهانی وی در آذر همین سال شایعات زیادی را در رسانه‌ها دامن زد. جسد وی و همسرش شهین برون  در خانه شخصی‌شان در منطقه ازگل تهران پیدا شد و پزشکی قانونی علت مرگ را مسمومیت با منو اکسید کربن بر اثر نشت گاز اعلام کرد.

چند نمونه از واکنش کاربران در این رابطه را بخوانید:
* بهروز شجاعی، روزنامه نگار و فعال مجازی نوشت: وضعیت به گونه‌ای است که فوت ناگهانی مرحوم رضا دولت آبادی مدیرعامل فقید بانک ملت بر اثر گازگرفتگی‌ را کم نیستند افرادی که عادی نمی‌دانند! شایعه ای که قطعا برای برخی سود دارد که آن را مطرح می‌کنند.

* سارا حلم زاده، چهره مطرح اقتصادی درباره دولت آبادی نوشت: دقیقا ۱سال پیش به عنوان چهره ماندگار بانکی انتخاب شد و دی ۱۴۰۲ از کنار ما رفت. نشنیدم کسی ازشون گلایه‌ای داشته باشه. هر چی بود توصیف نگاه باز و روشن‌شون بود.خدایش بیامرزد…

* زینب ریاضت، عضو هیئت علمی دانشگاه و حقوقدان هم گفت: نظام بانکی اثرگذارترین مدیرعامل خود را از دست داد. رضا دولت آبادی نه تنها به جهت موفقیت در مدیریت عالی و کلان نظام بانکی، به عنوان چهره ماندگار نظام بانکی ایران معرفی گردیده بود؛ بلکه در میان همکاران نیز به حسن خلق و تواضع شهره بود.
 
پی نوشت: درباره تیتر ذکر این نکته واجب است که چون شکل مرگ دولت‌آبادی به گمان برخی ابهاماتی داشته و چون در یک موقعیت اقتصادی خاص هم قرار داشته برخی به شوخی و کنایه مرگش را با ماجراهای مافیا و سیسیل و ‌ایتالیا مقایسه کرده‌اند، البته دلیل مرگ دولت‌آبادی به طور سرمی گازگرفتگی عنوان شده و این شایعات صرفا جنبه سرگرمی دارد . به هیچ وجه جدی گرفته نمی‌شود
https://akhbarbank.com/vdcgz39y.ak9wy4prra.html
مشاهده نظر مخاطبان
Iran, Islamic Republic of
اگر گاز گرفتگی بود پس چرا فقط ایشان فوت شدند. تا جایی که اطلاع دارم ایشان سکته قلبی کردند و از دوماه پیش زمزمه تغییر ایشان در بانک ملت شنیده میشد در ضمن بانک ملت از سالها پیش استارت اول شدن در خیلی از شاخص ها را زده بود و ایشان تازه چند ماه بود که به این بانک اومده بودند و صحیح نیست همه موفقیت های بانک به نام ایشان زده بشه
مطیعی
Turkey
مدیر عامل بانک در منزلی زندگی می‌کردند که احتمالا هیچ گونه عوامل هشدار دهنده منوکسید کربن وجوددتداشته
تازه ترین اخبار