۰
۱۳
معاون امور اقتصادی رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه برای حراست از حقوق سپرده‌گذاران موسسات مالی و اعتباری با تمام توان اقدامات را انجام می‌دهیم، گفت: ان‌شاءالله در ادامه راه با سرعت و هماهنگی بیشتری تکلیف مابقی سپرده‌گذاران که هنوز پرداختی به آنها صورت نگرفته، مشخص می‌شود تا پرداخت‌های آنها از محل اموال صورت گیرد.
انشاءالله مطالبات سپرده‌گذاران موسسات پرداخت می‌شود
به گزارش اخبار بانک به نقل از ایسنا، محمد نهاوندیان در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس در جمع خبرنگاران به ارائه توضیحاتی درباره بررسی سوال از رییس‌جمهور در کمیسیون اقتصادی با حضور نمایندگانی از دولت پرداخت و گفت: در این جلسه نمایندگان نکات مدنظرشان را مطرح کردند. آقای سیف نیز گزارشی از پیشینه مشکلات پیش آمده و اقدامات بانک مرکزی ارائه داد که هنوز بحث‌ها ادامه دارد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا نمایندگان سوال‌کننده از توضیحات قانع شدند؟ گفت: هدف از این کار، تعامل بین مجلس و دولت برای حل مشکلات مردم است.

نهاوندیان در پاسخ به این پرسش که طبق اظهارات آقای وقفچی، یکی از نمایندگان سوال‌کننده به دلیل پرداخت نشدن مطالبات سپرده‌گذاران با مبلغ کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان، آن‌ها از سوال خود قانع نشدند، گفت: تصمیمات گرفته شده با قوت و جدیت دنبال می‌شود. در این باره بانک مرکزی گزارشاتی ارائه داده و باز هم با هیات دیگری موضوع رسیدگی می‌شود و وظیفه پاسخگویی را دنبال می‌کنیم و تا اجرای کامل مصوبات کار انجام می‌شود.

معاون امور اقتصادی رییس‌جمهوری در پاسخ به این پرسش که آیا در بین سوال‌کنندگان انگیزه سیاسی را مشاهده کردید؟ گفت: وقتی مساله بر سر مشکلات مردم است باید بحث سیاسی کنار برود.

وی در پاسخ به پرسش ایسنا درباره اینکه آیا خبر خوشی برای سپرده‌گذاران موسسات مالی و اعتباری دارید؟ گفت: ما از ابتدا برای حراست از حقوق سپرده‌گذاران با تمام توان کار را شروع کردیم و سران قوا اهتمام کردند و کمیته‌ای از طرف آن‌ها کار را دنبال می‌کند. اینها نشان می‌دهد حقوق مردم باید حراست شود.

نهاوندیان افزود: منتهی باید مسیری باشد که هماهنگی هر سه قوه در آن تامین شود زیرا رسیدگی‌های قضایی و همکاری‌های دستگاه‌های دیگر بسیار ضروری است. کمیته‌ای که در این زمینه تشکیل شده هماهنگی و همکاری‌های لازم را باید داشته باشد تا کار پیش برود.

وی تاکید کرد: ان‌شاءالله برای بقیه سپرده‌گذاران با تشکیل هیات‌هایی کار تسویه مالی آن‌ها با سرعت و هماهنگی بیشتر دنبال می‌شود تا بتوانیم پرداخت‌ها را از محل اموال انجام دهیم.

معاون امور اقتصادی رییس‌جمهور در پایان در پاسخ به این پرسش که سوالاتی پیرامون دلیل طول کشیدن روند رسیدگی به سوال از رییس‌جمهور مطرح می‌شود، گفت: مهم آن است که باید درباره وضعیت سپرده‌گذاران موسسات مالی و اعتباری اقدامات اجرایی با سرعت و جدیت انجام شود که الحمدالله انجام شده است. اکنون نسبت به گذشته در شرایط بهتری قرار داریم.

به گزارش ایسنا، صبح امروز کمیسیون اقتصادی جلسه‌ای با حضور نمایندگانی از طراحان سوال از رییس‌جمهور و نمایندگانی از دولت آقایان سیف، نهاوندیان، کرباسیان و امیری پیرامون بررسی سوال مربوط به وضعیت سپرده‌گذاران موسسات مالی و اعتباری تشکیل داد. این جلسه بعدازظهر ادامه خواهد داشت.
 
مشاهده نظر مخاطبان
Iran, Islamic Republic of
خدايا
كي همش وعده وعيد
عمل كنيد اگه مسلمون هستيد
مهران
Iran, Islamic Republic of
اینا از عمد طولانی میکنند که بتونند ازسرمایه سپرده گذر ها نهایت سو استفاده رو ببرند
چندین بار تو رسانه ها اعلام کردند ۹۸ درصد تسویه حساب شدن همون ۲ درصد سرمایشون به اندازه اون ۹۸ درصد تسویه حساب شده هاست
از سرمایه بلوکه شده مردم دولت چه سو استفاده در طی این مدت میتونه ببره
Iran, Islamic Republic of
مسلمون ؟!
Iran, Islamic Republic of
معاون آقای سیف گفتند تا پایان بهمن ماه تسویه میکنیم
چرا فرافکنی میکنند
بر چه اساسی حرف میزنند
کاسپینی
Iran, Islamic Republic of
یالا زود باشید تا همین شب عید 2 سال سودی را که از اصل سپرده مظلومین فریب خورده کاسپینی کم کردید باز پرداخت کنید والا از آه شب عید آنها اقتصاد مملکت از هم فرو می پاشد.
Iran, Islamic Republic of
چرا نامی از ثامن نیست و مورد حمایت دولت و بانک مرکزی است؟ سپرده گزاران این موسسه به کجا شکایت کنند؟ چرا کسی به فکر آنها نیست؟ آقای سیف گفت ثامن مشکلی ندارد و سپرده گزاران سپرده های خود را حفظ یا از موسسه بگیرند. اما این موسسه در سایه حمایتهای دولت و بانک مرکزی سپرده های مشتریان را بیش از 8 ماه است بلوکه کرده و تنها روزی 75 هزار تومان به هر مشتری می دهد.
کاسپینی
Iran, Islamic Republic of
انقدر با اعصاب و روان ما کاسپینیها بازی نکنید . نصفه کسر شده پول ما را با یک سال سودش هر چی زودتر پس بدید با این گرانی نرخ ارز شب عیدی به خاک سیاه نشستیم.
سپرده گذار کاسپین
Iran, Islamic Republic of
درود بر وقفچی قهرمان که شجاعانه پیگیر برگرداندن نصف پول حیف و میل شده ماست.
شمس
Iran, Islamic Republic of
از 50 ملیون عرق پیشونی من 28 ملیون دادند. الهی خدا ازشون نگذره.
Iran, Islamic Republic of
سلام جهت اطلاع آمارهاکذب محضه است. نمونه اش سپرده گزاران بدرتوس(کاسپین)الان دقیقا چهارمین عیدپیش رواست که مایک ریال نگرفته بنده با ۴فرزند که زندگیم وجوانیم را این انقلاب از ما گرفت در این ۳ سال از استرس بی پولی به سرطان خون مبتدال شدم من یک انقلابی دهه ۵۰ هستم والا دیگر نمی توانم این ظلم را تحمل کنم تورا خدا پیگیری نماید متشکرم
حسن
Austria
باسلام واحترام کلی گویی وتصمیم یکطرفه اظهارات خلاف واقع ظلم به سپرده گذارمظلوم است .جناب اقای سیف ومعاونینش بارهافرموده بودند.افضل توس مشکلی ندارددرحال گرفتن مجوزاست سپس دریک اقدامی سپرده گذاران مخصوص وسهامداران باانجام عملیاتی موجبات تسلیم به بانک اینده رافراهم اورده ومعاونتهای محترم سه قوه اعلام فرمودندتا صد ودویست میلیون پرداخت شده است اینجانب وسه نفردیگرازوابستگان باداشتن چهارحساب درگردش همه حسابها باموجودی کمترازصدمیلیون باعنوان بسته بودن نما نتوانستیم وجهی دریافت نماییم بانک اینده پاسخگونیست متصرف ودرحال بهره برداریست
حمید
Iran, Islamic Republic of
شما را بخدا سریعتر پرداختهای جدید بالای 100 میلیون افضل توس را اعلام نمایید
جواد
Iran, Islamic Republic of
سلام همش میگویند تا ٢٠٠ میلیون پرداخت کردیم به سپرده گزاران. افضل توس با وجود وضعیت بهتر و تراز مثبت فقط تا ١٠٠ میلیون به همه سپرده گزاران پرداخت کرده است اگه واقعا عدالتی در کار هست به موسسه افضل توس هم تا الان و طبق روال بقیه موسسات تا ٢٠٠ میلیون پرداخت نمایید از شما عزیزان اخبار بانک جهت همدلی با و پخش خبرها ممنونم
تازه ترین اخبار