۰
يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۰۱

پیش‌بینی وضعیت امروز بورس

در شرایطی به مصاف معاملات دومین روز کاری هفته می‌رویم که بازار روز گذشته با وجود اخبار مثبت و رشد کامودیتی‌ها، آمار و ارقام چندان جالبی نداشت.
پیش‌بینی وضعیت امروز بورس
به گزارش اخباربانک، در این روز آغاز بازار بد نبود و برای دقایقی موج‌سواری خریداران را داشتیم اما خیلی سریع ضعف طرف تقاضا روشن شد و در ادامه شاهد چیدمان سنگین اردر فروش در بسیاری از نمادهای مورد توجه بودیم. در نتیجه این رویداد، دماسنج اصلی بازار کل رشد روزانه خود را از دست داد و اگر بلوک‌بازی دقایق پایانی نبود، دماسنج اصلی بازار با رنگ سرخ به کار خود خاتمه می‌داد. حجم و ارزش معاملات کاهشی بود و در حدود 550 میلیارد تومان پول از بازار خارج شد.

برخی معتقدند بازارساز در هفته اخیر با تزریق نقدینگی بصورت چرخشی به صنایع مختلف، کف قیمت در بسیاری از نمادها را بسته است. این موضوع در گذشته هم سابقه داشته و اتفاقا نتیجه مثبتی هم داشته اما در مقطع فعلی هنوز بازار سردرگم و مردد است؛ چراکه اتفاقات اخیر آسیب زیادی به اعتماد اهالی بازار وارد نموده و لذا ترمیم آن زمان‌بر خواهد بود.

به نظر اگر بازار نتواند برای روزهای پیش رو سه مولفه عطش خرید، تزریق اخبار مثبت و حجم معاملات در سطوح بیش از 6 – 7 همتی را حفظ نماید، باری دیگر با چالش و روند کاهشی مواجه خواهیم شد. البته قبلا هم در گزارش‌ها به این نکته اشاره شد که اگرچه اصلاح قیمت‌ها را خاتمه یافته تلقی می‌کنیم اما از نظر زمانی، تا آغاز حرکت اصلی مقداری زمان و درجا زدن نیاز است.

اما یکی از موضوعاتی که این روزها بسیار مطرح می‌شود و بسیاری از آن به عنوان یک محرک برای رشد اصلی بازار یاد می‌کنند، بحث تجدید ارزیابی دارایی شرکت‌ها در برنامه هفتم توسعه دولت است. این برنامه 5 ساله بوده و در قالب یک لایحه تدوین شده و شامل ۲۲ فصل و هفت بخش مختلف است که بخش‌های اقتصادی، زیربنایی، فرهنگی و اجتماعی، علمی، فناوری و آموزشی، سیاست خارجی، دفاعی و امنیتی، اداری، حقوقی و قضایی را شامل می‌شود. به گفته سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه، مجلس از روز یکشنبه ۱۹ شهریور وارد بررسی کلیات و جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه می‌شود. پیش‌بینی و برآورد ما این است که بررسی برنامه ظرف دو هفته در مجلس به اتمام برسد و بعد برای اعلام نظر به شورای نگهبان ارسال شود.

به نظر رونمایی از موضوع تجدید ارزیابی در هفته سوم شهریور و خبرهای آن می‌تواند بخشی از بازار را که در نقاط حساس و خاصی قرار دارد را با خود همراه سازد به طور کلی تجدید همواره خبر موثری در بازار بوده و گویا موضوع تصویب و تایید سران قوا به‌زودی انجام خواهد شد.
 
https://akhbarbank.com/vdcb9gb9.rhb55piuur.html
تازه ترین اخبار