۰
دوشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۵۲

رشد ۹۱ درصدی درآمد تسهیلات بانک ملت

بانک ملت با ارائه صورت های مالی حسابرسی شده ۱۲ ماهه از شناسایی ۱۲۱۵ ریال سود برای هر سهم و رشد ۹۱ درصدی درآمد تسهیلات نسبت به دوره مشابه قبل خبر داد.
به گزارش اخباربانک، بانک ملت با سرمایه اسمی 35.3 هزار میلیارد تومانی به عنوان بزرگترین بانک بورسی ، صورت های مالی حسابرسی نشده 12 ماهه سال گذشته را منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، "وبملت" در این دوره 1215 ریال سود برای هر سهم محقق کرد و نسبت به مدت مشابه سال قبل 247 درصد رشد داشت.

درآمد تسهیلات اعطایی و سپرده گذاری و اوراق بدهی بالغ بر 105.5 هزار میلیارد تومان بود که با کسر هزینه 48.1 هزار میلیارد تومانی سود سپرده ها، خالص درآمد تسهیلات و سپرده گذاری به 57.3 هزار میلیارد تومان رسید و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد 91 درصدی را تجربه کرد.

نرخ موثر سود سپرده های ریالی و تسهیلات در پایان اسفند سال 1401 معادل 11.84 و 17.65 درصد بوده که 0.5 و 0.16 واحد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشت.

برآورد بانک از تغییر در نرخ سود تسهیلات اعطایی: طی 12 ماه منتهی به اسفند 1402 با توجه به بخشنامه های نظارتی بانک مرکزی نرخ سود تسهیلات به میزان دو درصد بیش از سال قبل مورد مورد انتظار است.

برآورد بانک از تغییرات در مانده تسهیلات: با توجه به محدودیت های ترازنامه ای بانک مرکزی، رشد مورد انتظار میانگین تسهیلات نسبت به سال گذشته به میزان 25 درصد پیش بینی شده است.

برآورد بانک از تغییرات در مورد ذخیره مطالبات مشکوک الوصول: نسبت مطالبات مشکوک الوصول به تسهیلات یکی از مهم‌ترین شاخص‌های مدیریت ذخیره مطالبات مشکوک الوصول است. با توجه به رشد مورد انتظار تسهیلات به میزان 25 درصد، مدیریت و کاهش هزینه های مطالبات مورد توجه و تاکید مدیریت ارشد بانک است.
https://akhbarbank.com/vdcgn39y.ak9zu4prra.html
تازه ترین اخبار