۰
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۹

مجوز افزایش سرمایه بانک ملت صادر شد

بانک ملت، چادرملو و گل گهر با دریافت مجوز افزایش سرمایه ۳۵، ۱۴۱ و ۸۰ درصدی از دو محل سود و مطالبات و آورده نقدی، آماده برگزاری مجمع فوق العاده شدند.
به گزارش اخباربانک، سه شرکت بانک ملت، چادرملو و گل گهر به ترتیب مجوز افزایش سرمایه 35، 141 و 80 درصدی را از سازمان بورس گرفتند و آماده برگزاری مجمع فوق العاده شدند.

بر این اساس، "وبملت" سرمایه فعلی را از 26.2 به 35.3 هزار میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این بانک بورسی از محل سود انباشته به منظور اصلاح ساختار مالی، افزایش اعتبار بانک و استفاده از مشوق مالیاتی قانون بودجه اعمال می شود.

همچنین "کچاد" سرمایه فعلی را از 11.9 به 28.6 هزار میلیارد تومان می رساند. 9.4 هزار میلیارد تومان از تامین مالی این شرکت معدنی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و 7.3 هزار میلیارد تومان دیگر از محل سود انباشته اعمال می شود تا صرف تأمین بخشی از منابع مورد نیاز جهت تکمیل طرح‌های توسعه ای، جبران مخارج انجام شده بابت مشارکت در افزایش سرمایۀ شرکت‌های سرمایه‌پذیر، مشارکت در افزایش سرمایة شرکت‌‌های سرمایه‌پذیر، جبرانِ مخارجِ سرمایه‌ای انجام شده بابت تحصیل سرمایه گذاری ها، خرید و ساخت دارایی‌های سرمایه‌ای، تحصیل سرمایه گذاری ها و تأمین بخشی از سرمایۀ در گردش مورد نیاز تأمینِ سنگ آهن شود.

در این میان، "کگل" هم سرمایه فعلی را از 20 به 36 هزار میلیارد تومان می رساند. 7.8 هزار میلیارد تومان از تامین مالی این شرکت بورسی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و 8.1 هزار میلیارد تومان دیگر از محل سود انباشته برای تامین سرمایه در گردش و اصلاح ساختار مالی اعمال می شود.
https://akhbarbank.com/vdce7x8v.jh8oni9bbj.html
تازه ترین اخبار