۰
مرحله سوم عرضه گواهی سپرده ربع سکه بهار آزادی از روز چهارشنبه مورخ ۱۹ بهمن ماه در بورس کالا آغاز می‌شود.
آغاز مرحله سوم عرضه ربع سکه بهار آزادی از فردا + جزئیات
به گزارش اخباربانک، مرحله سوم عرضه گواهی سپرده ربع سکه بهار آزادی توسط بانک مرکزی به روش حراج چند قیمتی، از روز چهارشنبه مورخ ۱۹ بهمن ماه آغاز و تا پایان روز معاملاتی چهارشنبه ۲۶ بهمن ماه ادامه خواهد یافت.
 
گفتنی است بانک مرکزی تاکنون در دو مرحله (۲۴ تا ۲۶ دی ماه و ۴ تا ۱۸ بهمن ماه) نسبت به عرضه ۵۰۰ هزار قطعه ربع سکه بهار آزادی از طریق بورس کالا اقدام کرده است.
 
مطابق شرایط عرضه ربع سکه طلا در بورس کالا، تمامی اشخاص حقیقی بالای ۱۸ سال دارای کد ملی می‌توانند حداقل یک قطعه و حداکثر پنج قطعه ربع سکه طلای بهار آزادی را خریداری کنند.
 
خریداران می‌توانند پنج روز کاری بعد از خرید سکه در بورس کالا، به خزانه بانک رفاه مراجعه کرده و با ارائه اسناد مربوطه، معادل سکه‌های خریداری شده را به صورت فیزیکی تحویل بگیرند.
 
بانک مرکزی همچنین در نامه‌ای به شرکت بورس کالای ایران تاکید کرد، مبلغ ۹ ٪ مالیات بر ارزش افزوده در قیمت کشف شده معاملات گواهی سپرده کالایی سکه طلای ربع بهارآزادی خزانه بانک رفاه، محاسبه شده است؛ لذا مبلغ دیگری با عنوان هزینه مالیات بر ارزش افزوده از متقاضیان اخذ نمی‌شود.
 
براساس این گزارش، در دو مرحله و ۱۳ روز معاملاتی عرضه ربع سکه بهار آزادی در بورس کالا،  از ۵۰۰ هزار قطعه عرضه شده، ۱۴۲ هزار قطعه توسط مردم خریداری شد.
 
میانگین قیمتی ربع سکه‌ها در کل این دو مرحله بین ۷ میلیون تومان تا ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در نوسان بوده است و افرادی که ربع سکه عرضه شده توسط بانک مرکزی در بورس کالا را خریداری کردند با توجه به اختلاف قیمت با بازار؛ به طور میانگین بیش از ۲ میلیون تومان سود کردند.  
 
 
https://akhbarbank.com/vdcb9fbw.rhb9fpiuur.html
تازه ترین اخبار