۰
چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۲

کاهش 13 درصدی سود بیمه رازی در 9 ماهه امسال

شرکت بیمه رازی در 9 ماهه منتهی به آذر سال جاری سود خالصی معادل 45 میلیارد تومان محقق کرد که با کاهش 13 درصدی نسبت به دوره مشابه سال 1400 همراه شد. این در حالی است که سود شرکت در 6 ماهه نسبت به دوره مشابه با رشد همراه شده بود و این امر حکایت از عملکرد نه چندان مطلوب بیمه رازی در 3 ماهه سوم سال جاری دارد.
شرکت بیمه رازی که سهام آن هم اکنون در بازار پایه فرابورس ایران در حال معامله می باشد، ارزش بازاری در حدود 2.5 همت را به خود اختصاص داده است. سهام این شرکت از ابتدای سال تا کنون بازدهی منفی 14 درصدی را برای سهامداران به همراه داشته است.

این شرکت در 9 ماهه منتهی به آذر سال جاری سود خالصی معادل 45 میلیارد تومان محقق کرد که با کاهش 13 درصدی نسبت به دوره مشابه سال 1400 همراه شد. این در حالی است که سود شرکت در 6 ماهه نسبت به دوره مشابه با رشد همراه شده بود و این امر حکایت از عملکرد نه چندان مطلوب بیمه رازی در 3 ماهه سوم سال جاری دارد.

خسارت و مزایای پرداختی خالص شناسایی شده در بازه زمانی مورد گزارش نیز با رشد حدود 2 برابری نسبت به دوره مشابه قبل به 1.185 میلیارد تومان رسید. هزینه های عمومی و اداری نیز با رشد 58 درصدی در این دوره همراه شد.

بررسی نسبت خسارت در این شرکت نیز حاکی از افزایش آن از 54 درصد در 9 ماهه سال قبل به 64 درصدی در 9 ماهه سال جاری می باشد.  در 6 ماهه 1401 نیز این نسبت حدود 50 درصد بوده است.
 
https://akhbarbank.com/vdciwrav.t1a3w2bcct.html
تازه ترین اخبار