طلای جهانی مسیر صعود را در پیش گرفته است

4 آذر 1401 ساعت 11:32

قیمت طلا امروز (جمعه) در مسیر افزایش هفتگی تقویت شد که به دلیل کاهش ارزش دلار در استراتژی افزایش نرخ بهره فدرال رزرو ایالات‌متحده افزایش یافت.


به گزارش اخباربانک، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۸ و ۴۰ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۳ درصد افزایش به ۱۷۵۸ دلار و ۶۰ سنت رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آمریکا نیز با ۰.۱۷ درصد افزایش به ۱۷۵۹ دلار و ۶۰ سنت رسید.

ایپ جان رانگ استراتژیست بازار IG گفت: کاهش ارزش دلار طلا را به خوبی حفظ کرده است زیرا چشم انداز آهسته‌تر نرخ برای کاهش بیشتر موقعیت نزولی در فلز زرد ایجاد شده از ابتدای سال تلقی می‌شود.

اکثر قابل توجهی از سیاستگذاران فدرال رزرو توافق کردند که احتمالاً به زودی سرعت افزایش نرخ بهره کاهش می‌یابد. این امر به دلار فشار آورد و طلا را برای خریداران خارجی ارزان تر کرد.

Jigar Trivedi,، تحلیلگر Reliance Securities مستقر در بمبئی گفت که طلا تا پایان دسامبر می‌تواند به ۱۷۹۰ تا۱۸۲۰ دلار افزایش یابد که دلیل آن تقاضای امن و ضعیف‌شدن دلار در بحبوحه افت شدید فدرال رزرو است. اکثر معامله‌گران انتظار دارند در نشست دسامبر فدرال رزرو ۵۰ واحد نرخ را افزایش دهد.

بر اساس گزارش رویترز، دارایی‌های اس‌پی‌دی‌آرگلد تراست، برترین صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله طلا از ابتدای سال جاری حدود ۶۸ تن کاهش یافته است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، نقره با ۰.۲ درصد کاهش به ۲۱.۴۶ دلار رسید اما در هفته حدود ۲.۷ درصد افزایش داشت. پلاتین با ۰.۷ درصد افزایش به ۹۹۴ دلار و ۳۸ سنت رسید، در حالی که پالادیوم ۰.۴ درصد افزایش یافت و به ۱۸۸۷ دلار و ۵۰ سنت رسید.


کد مطلب: 88214

آدرس مطلب :
https://www.akhbarbank.com/news/88214/طلای-جهانی-مسیر-صعود-پیش-گرفته

پایگاه خبری تحلیلی اخباربانک
  https://www.akhbarbank.com