۰
دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۴۶

ایلان ماسک دوج‌کوین را به ماه می‌فرستد؟

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و رئیس توییتر، علی‌رغم فروش ارزهای دیجیتال در بازار ارز، اظهارات مثبتی درباره بیت‌کوین و دوج‌کوین بیان کرده است.
تسلا، اسپیس ایکس و ایلان ماسک، رئیس توییتر روز دوشنبه درباره آینده بیت کوین اظهار نظر کردند. ماسک در پاسخ به یکی از کاربران توییتر که در مورد اینکه قیمت این ارز دیجیتال تا سال دیگر کجا خواهد بود، با توجه به اینکه این ارز دیجیتال در حال حاضر حدود ۱۶ هزار دلار معامله می شود، نوشت: «BTC موفق خواهد شد، اما ممکن است زمستان طولانی باشد.»
 
ایلان ماسک دوج‌کوین را به ماه می‌فرستد؟
اظهار نظر ماسک ممکن است قیمت بیت کوین را افزایش داده باشد. بلافاصله پس از توئیت او، قیمت بیت کوین به شدت از زیر ۱۶ هزار دلار افزایش یافت. در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین با قیمت ۱۶۹۸۷ دلار معامله می شود.
 
این میلیاردر که اخیراً غول رسانه اجتماعی توییتر را خریداری کرده بود، قبلاً فاش کرده بود که شخصاً مالک بیت کوین است، تسلا و اسپیس ایکس. آخرین پرونده های مالی تسلا در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) نشان داد که این شرکت حدود ۲۱۸ میلیون دلار دارایی دیجیتال دارد. در ماه جولای، شرکت خودروهای الکتریکی تسلا ۷۵ درصد از دارایی های بیت کوین خود را فروخت.

ماسک بارها گفته است که بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش مناسب است. علیرغم فروش بیت کوین تسلا، مدیر عامل میلیاردر تاکید کرد: «ما مطمئناً آماده هستیم که دارایی های بیت کوین خود را در آینده افزایش دهیم، بنابراین این نباید به عنوان حکمی در مورد بیت کوین تلقی شود.»
 
ماسک می‌گوید دوج‌کوین به ماه می‌رود
مدیرعامل تسلا همچنین اخیراً اظهارنظری صعودی در مورد ارز دیجیتال dogecoin (DOGE) ارائه کرده است که منجر به افزایش قیمت شد. او در یک گفتگو در توییتر روز شنبه گفت:" دوج به ماه می‌رود."

ماسک مدت‌ها است که از حامیان ارز دیجیتال میم بوده است. او گاهی توسط جامعه DOGE به عنوان Dogefather شناخته می شود. این میلیاردر قبلاً فاش کرده بود که مالک چند دوج کوین است و به خرید و حمایت از ارز دیجیتال میم ادامه خواهد داد. او معتقد است که دوج کوین " یک ارز دارای پتانسیل است."
 
تسلا در حال حاضر دوج کوین را برای برخی از کالاها می پذیرد. پلتفرم رسانه اجتماعی تازه خریداری شده او، توییتر، اخیرا اسنادی را برای اداره یک تجارت پرداخت ارائه کرده است. حامیان Dogecoin معتقدند که ماسک قصد دارد پرداخت های DOGE را در توییتر ادغام کند.
https://akhbarbank.com/vdch-zn6.23n6mdftt2.html
تازه ترین اخبار