۰
۱
​بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به بانک‌ها ابلاغ کرده است که قراردادهای تسهیلات بانکی به‌صورتی تنظیم شود که به بانک‌ها این اختیار داده شود تا در صورت سررسید و عدم پرداخت مطالبات مستقیم بانک از مشتری، بدهی از حساب‌های انفرادی، اموال و اسناد او و ضامنش نزد بانک برداشت شود.
بدهی بانکی خود را ندهید، از حساب، اموال و اسنادتان نزد بانک برداشت می‌شود
به گزارش اخباربانک، بررسی‌ها نشان می‌دهد که بانک مرکزی به‌تازگی در بخشنامه‌ای به بانک‌ها اعلام کرده است: از این پس، قراردادهای اعطای تسهیلات بانکی را به‌گونه‌ای منعقد کنند که مشتری (حسب مورد مستاجر، جاعل، فروشنده، عامل و ...) و ضامن و یا ضامنین با شرط ضمن عقد به‌طور غیرقابل رجوع به موسسه اعتباری اختیار دهند که هرگونه مطالبات مستقیم خود را پس از سررسید و در صورت عدم پرداخت، از موجودی قابل برداشت هر یک از حساب‌های انفرادی مشتری و یا ضامنین (ریالی و ارزی)، اموال و اسناد آنان نزد موسسه اعتباری راسا و بدون  نیاز به حکم قضایی یا اجرایی برداشت کرده و به حساب بدهی مشتری منظور کنند.  

در ادامه این بخشنامه آمده شده است: مشتری، ضامن و ضامنین در صورت اقدام موسسه اعتباری به شرح یاد شده حق هرگونه اعتراض و طرح دعوی را از خود سلب می‌کنند.  

گفتنی است که این تغییر در قراردادهای تسهیلات بانکی به دادنامه قطعی دیوان عدالت اداری درباره مفاد آیین‌نامه وصول مطالبات غیرجاری موسسات اعتباری (ریالی و ارزی) برمی‌گردد.  

ابلاغ روش جدید برای گرفتن بدهی بانکی
 
https://akhbarbank.com/vdcg7797.ak9u34prra.html
مشاهده نظر مخاطبان
امید
Iran, Islamic Republic of
حدود 10 تا 15 سال پیش هم برداشت از جساب ضامن و متعهد با اخذ اقرار نامه قبل از اعطای تسهیلات مجاز بود بعد برخی از مدیران و کارشناسان کم سواد و تازه مدرک دانشگاهی گرفته امدن و گفتن تا قبل از طرح دعوا در محاکم قضایی امکان برداشت از حساب ضامن وجود ندارد و بدین ترتیب گره ای که با دست باز میشد موکول به راهرو های پر پیچ و خم دادگاهها شد
تازه ترین اخبار