۰
دوازدهمین شرکت جدید سال با عرضه اولیه ۲۰ درصد سهام سرمایه گذاری اقتصاد شهر طوبی، مختص صندوق های سرمایه گذاری، ۱۲ مهر در فرابورس وارد می شود.
زمان عرضه اولیه دوازدهمین شرکت جدید سال قطعی شد
به گزارش اخباربانک، در حالی کمتر از یک ماه از عرضه اولیه 6 درصدی سهام گلدیران و پخش رازی می گذرد که سرمایه گذاری اقتصاد شهر طوبی به عنوان دوازدهمین شرکت تازه وارد از طریق فرابورس، سه شنبه 12 مهر وارد بازار می شود.

به این ترتیب، 600 میلیون سهم معادل 20 درصد سهام  "وطوبی" با قیمت ارزش گذاری 1529 ریالی و حداکثر سهمیه 29 میلیون سهمی به سرمایه گذاران واجد شرایط به روش حراج در بازار اول معاملات فرابورس عرضه می شود. مشاور عرضه هم کارگزاری شهر و متعهد خرید تامین سرمایه سپهر است.

ارسال سفارش صرفا ً از طریق ایستگاه های معاملاتی (نامک) امکان پذیر خواهد بود. همچنین 50 درصد از سهام خریداری شده در روز عرضه اولیه توسط سرمایه گذاران واجد شرایط تا 90 روز پس از تاریخ عرضه اولیه بدوم مجوز بورس، امکان عرضه نخواهد داشت.

سرمایه گذاری اقتصاد شهر طوبی 8 اسفند سال 94 بصورت سهامی خاص تأسیس و در اداره ثبت شرکت ها ثبت شد. مرکز اصلی شرکت در تهران محله صادقیه شمالی واقع شده و جزو واحدهای تجاری فرعی گروه سرمایه گذاری و مدیریت مالی میلاد شهر(سهامی خاص) و در نهایت سازمان بازنشستگی شهرداری تهران است.

سرمایه شرکت با 15 نیروی انسانی در بدو تاسیس 10 میلیارد تومان بوده که طی یک مرحله افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران به 110 میلیارد تومان رسیده است و گروه سرمایه گذاری و مدیریت مالی میلاد شهر 99.9 درصد سهام را در اختیار دارد.

هدف از تاسیس هلدینگ میلاد شهر در مجموعه سازمان بازنشستگی شهرداری تهران، اصلاح ساختار سهامداری شرکت های زیرمجموعه سازمان و مشارکت در بازار سرمایه و سرمایه‌گذاری در آن به جهت ایجاد یک درآمد پایدار و مستمر و قابل پیش‌بینی برای بازپرداخت مستمری بازنشستگان تحت پوشش سازمان بازنشستگان شهرداری تهران است. به همین جهت در بخش ورود به بازار سرمایه، هلدینگ میلاد شهر مبادرت به ایجاد یک شرکت سرمایه گذاری به نام اقتصاد شهر طوبی کرد که تنها شرکت سرمایه گذاری زیر مجموعه محسوب می شود.

هیات مدیره سرمایه گذاری اقتصاد شهر طوبی در نظر دارد طبق مصوبه هیات پذیرش فرابورس، افزایش سرمایه از محل سود انباشته و رساندن سرمایه ثبتی به مبلغ 300 میلیارد تومان را به مجمع پیشنهاد دهد.
https://akhbarbank.com/vdceoe8v.jh8ffi9bbj.html
تازه ترین اخبار