۰
چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۱

شرکت آماده عرضه اولیه ۲۰ درصدی معرفی شد

مدیرعامل سرمایه‌گذاری اقتصاد شهر طوبی و مدیر ارزش‌گذاری ضمن اعلام آخرین وضعیت مالی و عملکردی درباره برنامه های آتی، نحوه ارزش گذاری و قیمت پیشنهادی هر سهم، توضیحاتی ارائه کردند.
شرکت آماده عرضه اولیه ۲۰ درصدی معرفی شد
به گزارش اخباربانک، جلسه معرفی سرمایه‌گذاری اقتصاد شهر طوبی جهت اعلام آخرین وضعیت مالی و عملکردی با حضور حامد فلاح جوشقانی مدیرعامل و سمیرا شیرمحمدی مدیر ارزش‌گذاری تأمین سرمایه سپهر برگزار شد تا این شرکت 110 میلیارد تومانی آماده عرضه اولیه 20 درصدی سهام شود.

بر اساس این گزارش، حامد فلاح جوشقانی مدیرعامل سرمایه‌گذاری اقتصاد شهر طوبی موضوع اصلی فعالیت شرکت را سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار پذیرفته‌ شده در بازار سرمایه خواند و گفت: "وطوبی" اسفند سال 94 در اداره ثبت شرکت‌ها ثبت شد و دارای سال مالی پایان اسفند است. با توجه به شرایط بازار این عرضه چندین‌ بار طی دو سال اخیر تمدید شد. با شروط هیات پذیرش، سرمایه شرکت در شهریور ماه به 300 میلیارد تومان از دو محل مطالبات سهامداران و سود انباشته افزایش یافت.

وی افزود: طی این مدت با پیگیری‌ها، رأی کمیسیون 5 شهرداری برای تغییر کاربری زمین تحت تملک واقع در خیابان دیدار از فضای سبز به پهنه کار و فعالیت نیز دریافت شد.  این شرکت متعلق به هلدینگ میلاد شهر و وابسته به سازمان بازنشستگی شهرداری تهران است. هدف تأسیس از آن نیز مشارکت در بازار سرمایه و سرمایه‌گذاری به‌منظور ایجاد درآمد پایدار و مستمر برای بازپرداخت مستمری بازنشستگان تحت پوشش سازمان بازنشستگی شهرداری است.

این مقام مسئول ادامه داد: استراتژی شرکت برای پوشش نقاط ضعف، کاهش ریسک‌ها و تهدیدهای موجود، چیدمان بهینه پرتفوی است. این شرکت در سه‌ ماه نخست سال 28 میلیارد تومان سود خالص شناسایی کرد. بازده پرتفوی بورسی شرکت تا 31 شهریور 16 درصد و خالص ارزش دارایی‌ها نیز 411 میلیارد تومان بود.

فلاح جوشقانی درباره برنامه های آتی توضیح داد: مشارکت در تأسیس یک شرکت سبدگردان با همکاری گروه سرمایه‌گذاری و مدیریت مالی شهر به‌عنوان سهامدار عمده یکی از برنامه‌های آینده "وطوبی" است. این سبدگردان در راستای ارائه خدمات سرمایه‌گذاری و تأمین مالی به مجموعه شهرداری تهران تأسیس خواهد شد. همچنین بررسی چگونگی بهره‌برداری از زمین خیابان دیدار با هدف شناسایی ارزش‌افزوده بالاتر برای سهامداران دومین برنامه آتی است.

ارزش‌گذاری بر اساس روش NAV
سمیرا شیرمحمدی مدیر ارزش‌گذاری تأمین سرمایه سپهر هم درخصوص نحوه ارزش‌گذاری گفت: ماهیت این شرکت، سرمایه‌گذاری است و بر همین اساس ارزش‌گذاری با تمرکز بر دارایی‌های شرکت بر اساس روش NAV انجام‌ شده است. مبنای محاسبات، تراز آزمایشی 22 شهریور و برای ارزش‌گذاری املاک و دارایی‌های ثابت، گزارش 21 و 22 شهریور کارشناسان رسمی دادگستری ارائه شد که مجموع این اسناد و مدارک مبنای ارزش‌گذاری بود.

وی افزود: طبق ارزش‌گذاری به روش NAV و ارزش به‌روز شده پرتفوی و دارایی‌های ثابت و سرمایه‌گذاری در املاک، ارزش خالص دارایی‌ها 706 میلیارد تومان برآورد و بر اساس سرمایه جدید NAV هر سهم 2355 ریال بدست آمد. درنهایت قیمت پیشنهادی برای هر سهم 1529 ریال اعلام شد. پرتفوی شامل 37 شرکت در صنایع مختلف است که تمرکز بر صنعت خاص وجود ندارد و تنوع صنایع باعث ریسک پایین این پرتفوی شده است. ارزش روز پرتفوی در 22 شهریور ماه 368 میلیارد تومان بود.

شیرمحمدی ادامه داد: زمین خیابان دیدار 230 میلیارد تومان و ساختمان اصلی شرکت 86 میلیارد تومان ارزش‌گذاری شده و گزارش کارشناسان رسمی مبنای محاسبات بود. جمع دارایی‌ها 709 میلیارد تومان و با کسر بدهی 706 میلیارد تومان اعلام شد.
https://akhbarbank.com/vdcexe8v.jh8fxi9bbj.html
تازه ترین اخبار