مجوز افزایش سرمایه "سپ" و دو شرکت صادر شد

29 شهريور 1401 ساعت 8:22

پرداخت الکترونیک سامان کیش و دو شرکت بورسی دیگر، مجوز افزایش سرمایه ۴۳، ۱۰۰ و ۱۶ درصدی را از محل سود انباشته گرفتند و آماده برگزاری مجمع فوق العاده شدند.


به گزارش اخباربانک، سه شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش، سرمایه گذاری بوعلی و مهندسی نصیر ماشین به ترتیب مجوز افزایش سرمایه 43، 100 و 16 درصدی را از سازمان بورس گرفتند و آماده برگزاری مجمع فوق العاده شدند.

بر این اساس، "سپ" سرمایه فعلی را از 800 میلیارد به 1.14 هزار میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این شرکت بورسی از محل سود انباشته برای اصلاح ساختار مالی، جلوگیری از خروج نقدینگی و خرید کارت خوان اعمال می شود.

مجمع فوق العاده می تواند با انجام افزایش سرمایه از 1.14 به 1.3 هزار میلیارد تومان از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی موافقت و اختیار عملی شدن آن را به مدّت 2 سال به هیات مدیره تفویض کند تا پس از أخذ مجوز از سازمان نسبت به عملی شدن آن اقدام شود.

همچنین سرمایه فعلی "وبوعلی" از 300 به 600 میلیارد تومان می رسد. تامین مالی این شرکت بورسی از محل سود انباشته اعمال و برای اصلاح ساختار مالی صرف می شود.

در این میان، "خنصیر" سرمایه فعلی را از 123 به 143 میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این شرکت بورسی از محل سود انباشته اعمال و برای اصلاح ساختار مالی صرف می شود.


کد مطلب: 87362

آدرس مطلب :
https://www.akhbarbank.com/news/87362/مجوز-افزایش-سرمایه-سپ-دو-شرکت-صادر

پایگاه خبری تحلیلی اخباربانک
  https://www.akhbarbank.com