۰
بر اساس تجزیه و تحلیل شرکت تحقیقاتی Blockdata از سرمایه گذاری در استارت آپ های بلاک چینی و کریپتو توسط شرکت های برتر بین سپتامبر 2021 تا ژوئن 2022 (شهریور 1400 تا خرداد 1401)، غول الکترونیک کره جنوبی، سامسونگ فعال ترین شرکتی بود که در 13 شرکت بلاک چینی سرمایه گذاری کرده بود.
بانک United Overseas که در 7 شرکت سرمایه گذاری کرده است، در رتبه بعدی فعال ترین شرکت ها قرار دارد و دو غول خدمات مالی آمریکایی سیتی گروپ با 6 و گلدمن ساکس با 5 سرمایه گذاری پس از آن قرار دارند.
 
همانطور که در تجزیه و تحلیل نشان داده شده است، تعداد استارت آپ های رمزارزی یا بلاک چینی که توسط سامسونگ، یونایتد اورسیز بانک، سیتی گروپ و گلدمن ساکس تامین مالی شده اند در دوره مورد بررسی، نزدیک به نیمی (31) از تعداد کل استارت آپ ها (65) هستند که سرمایه های خود را از 40 شرکت برتر جمع آوری کرده اند.

با اینکه داده‌ های مربوط به مقدار دقیق سرمایه‌ گذاری توسط هر شرکت در دسترس نیست، اما پلتفرم بلاک دیتا تخمینی از مقدار سرمایه‌ گذاری شده توسط همه شرکت‌ ها ارائه می‌ دهد. این شرکت در گزارش خود آورده است: «40 شرکت بین سپتامبر 2021 تا ژوئن 2022 تقریباً 6 میلیارد دلار در استارت‌ آپ‌ های بلاک چینی سرمایه‌ گذاری کردند. از آنجا که برخی از دورها شامل مشارکت چند سرمایه‌ گذار بوده، بطور دقیق مشخص نیست که هر شرکت چقدر در یک پروژه سرمایه‌ گذاری کرده است.»
منبع: news.bitcoin
https://akhbarbank.com/vdcb9fbw.rhbzspiuur.html
تازه ترین اخبار