۰
يکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۷

قیمت جدید خودروهای داخلی در بازار

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران با اشاره به افزایش عرضه برخی خودروسازان، گفت: قیمت خودروهایی که عرضه آنها توسط خودروسازان افزایش یافته در بازار کاهشی بوده است.
سعید موتمنی در گفت‌وگو با فارس درباره آخرین وضعیت قیمت خودروها در بازار، اظهار داشت: طی 80 روز گذشته قیمت خودرو در بازار تقریبا از ثبات برخوردار بوده است اما طی چند هفته اخیر قیمت برخی از خودروهای دو خودروساز بزرگ کشور در بازار کاهش داشته است. 
 
رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو بیان داشت: قیمت کوئیک در بازار بین 8 تا 10 میلیون تومان کاهش یافته و به حدود 200 میلیون تومان در بازار رسیده است، همچنین قیمت 207 MC اتومات سقف قرمز که در تیرماه امسال حدود 570 میلیون تومان بود به زیر 500 میلیون تومان رسیده است. 

موتمنی بیان داشت: قیمت خودروهایی مانند 206 تیپ 2 و پژو پارس نیز اختلاف قیمتی نسبت به دو ماه پیش نداشته و قیمت این خودرو در بازار تقریبا ثابت بوده است.

206 تیپ 2 در حال حاضر زیر 300 میلیون تومان و پژو پارس 315 میلیون تومان قیمت دارند.

رانا پلاس سقف فلزی در بازار 305 میلیون تومان و مدل سقف پانوراما 345 میلیون تومان قیمتگذاری می‌شوند.

در گروه خودروهای سایپا، خودرو ساینا با قیمت 204 میلیون تومان، کوییک آر 207 میلیون تومان، سایپا 151 حدود 178 میلیون تومان و شاهین حدود 360 میلیون تومان قیمتگذاری می‌شوند.

وی در مورد دلایل کاهش قیمت برخی از خودروها گفت: هر خودرویی که توسط خودروسازان بیشتر به بازار عرضه شده در بازار کاهش قیمت داشته است. 

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران با اشاره به افزایش عرضه برخی از خودروها از سوی خودروسازان گفت: همین موضوع باعث کاهش قیمت برخی از خودروها شده است در مجموعه قیمت‌ها تابع عرضه و تقاضا است و هر کالایی در بازار بیشتر عرضه شود، واسطه‌گری کم و در نتیجه قیمت‌ها کاهش می‌یابد. 
https://akhbarbank.com/vdcaoana.49niw15kk4.html
تازه ترین اخبار