۰
زمان معارفه آنلاین شرکت ۲۷۰ میلیارد تومانی فولاد شاهرود مشخص شد تا عرضه اولیه ۱۰ درصد از سهام آن در آینده نزدیک انجام شود.
زمان معارفه شرکت فولادی آماده عرضه اولیه اعلام شد
به گزارش اخباربانک، جلسه معارفه شرکت فولاد شاهرود با نماد "فرود" ساعت 10:30 روزهای سه شنبه و چهارشنبه 7 و 8 تیر از طریق www.wachartv.com بصورت زنده پخش خواهد شد.

براساس این گزارش ، متقاضیان می توانند سوالات را تا ساعت 13 سه شنبه 7 تیر از طریق سامانه مختص عرضه های اولیه در تارنمای رسمی شرکت فرابورس به نشانی www.ifb.ir ارسال کنند.

طبق بررسی های بورس پرس، شرکت فولاد شاهرود سال 80 بصورت سهامی خاص تاسیس و در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی شاهرود به ثبت رسید. در حال حاضر این شرکت جزو واحدهای تجاری فرعی شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان و واحد تجاری نهایی سرمایه‌گذاری غدیر و محل کارخانه در کیلومتر 12 جاده شاهرود دامغان واقع شده است.

شرکت به موجب پروانه بهره‌برداری 18 بهمن سال 85 با ظرفیت 200 هزار تن میلگرد به بهره برداری رسید. واحد ذوب با عنوان پروژه ذوب در سه مرحله و با ظرفیت سالانه هر مرحله 100 هزار تن 12 تیر سال 92 جواز تاسیس گرفت. تولید آزمایشی مرحله اول پروژه ذوب با ظرفیت 100 هزار تن در اواخر سال 96 انجام و عملاً طی سال 97 به بهره‌برداری کامل رسید. مرحله دوم پروژه در حال راه اندازی است و برآورد می شود در شهریور سال 1400 تکمیل شود.

سرمایه شرکت در بدو تاسیس 100 هزار تومان بوده که طی 11 مرحله افزایش سرمایه به 270 میلیارد تومان رسید. در ترکیب سهامداری با 329 نیروی انسانی، شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان با 53.6 درصد، چادرملو با 34.6 درصد و سایر سهامداران با 10.6 درصد حضور دارند.

در حال حاضر آهن اسفنجی مصرفی فولاد شاهرود از تولیدات کارخانه های با روش میدرکس است که دارای درصد کربن بالایی بوده و این امر سبب کاهش بهره‌وری در خط ذوب می‌شود. چراکه اصطلاحاً سوزاندن این کربن زمانبر و هزینه‌بر خواهد بود. با راه اندازی SLRN علاوه بر استقلال شرکت از تهیه آهن اسفنجی می‌توان هزینه ماده اولیه وارده به بخش فولادسازی را کاهش داد که در انتها بر سود شرکت تاثیر خواهد گذاشت.
https://akhbarbank.com/vdcfmydc.w6dvcagiiw.html
تازه ترین اخبار