۰
يکشنبه ۵ تير ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۶

ارزش بیت کوین صفر می‌شود؟

یک روزنامه دولتی چین مقاله ای منتشر کرده است که در آن هشدار می دهد که قیمت بیت کوین به صفر می رسد و در همین حال، تنظیم کننده های مالی در شنژن هشدار جدیدی در مورد ارزهای دیجیتال صادر کرده اند.
روزنامه دولتی اکونومیک دیلی چین روز چهارشنبه مقاله ای درباره بیت کوین منتشر کرد. این روزنامه سراسری مستقیماً تحت کنترل کمیته مرکزی حزب حاکم کمونیست چین است.

این مقاله هشدار می‌دهد که سرمایه‌گذاران باید مراقب ریسک «به سمت صفر شدن» قیمت بیت‌کوین در بحبوحه فروش اخیر کریپتوها در بازار باشند.

جزئیات این روزنامه افزود: بیت کوین چیزی بیش از یک رشته کد دیجیتال نیست و بازده آن عمدتاً از خرید پایین و فروش بالا حاصل می شود.

این روزنامه در ادامه گزارش خود می افزاید که در آینده، زمانی که اعتماد سرمایه گذاران از بین برود یا کشورهای مستقل بیت کوین را غیرقانونی اعلام کنند، این ارز دیجیتال به ارزش اصلی خود باز می گردد که کاملا بی ارزش است.

هشدار رسانه های دولتی نشان دهنده موضع قاطع پکن در برابر ارزهای دیجیتال و فعالیت های مرتبط با آن است که دولت آن را غیرقانونی اعلام کرده است.

هشدار جدید در مورد کریپتو توسط رگولاتورهای چینی
روز سه‌شنبه، دفتر تنظیم مقررات مالی شنژن، شعبه مرکزی شنژن بانک خلق چین، و کمیسیون توسعه و اصلاحات شنژن نیز به طور مشترک هشدار دادند که سرمایه‌گذاران باید مراقب فعالیت‌های مالی غیرقانونی مرتبط با ارزهای دیجیتال و نحوه انجام آن باشند.

در این اطلاعیه آمده است که تجارت ارز مجازی و سفته بازی به طور جدی امنیت اموال مردم را به خطر می اندازد و قمار، جمع آوری پول غیرقانونی، کلاهبرداری، طرح های هرمی، پولشویی و سایر فعالیت های غیرقانونی و مجرمانه را گسترش می‌دهد. همچنین ادعا می کند که آنها نظم اقتصادی و مالی کشور را مختل می کنند.

مقامات مالی به بیانیه ای استناد کردند که در سپتامبر سال گذشته توسط بانک مرکزی چین، بانک مردمی چین (PBOC) و 10 وزارتخانه و کمیسیون منتشر شد مبنی بر اینکه ارز مجازی ارز قانونی نیست و فعالیت های مرتبط با آن فعالیت های مالی غیرقانونی است.
https://akhbarbank.com/vdcguq97.ak93n4prra.html
تازه ترین اخبار