تلاش بانک ایران زمین برای افزایش سرمایه در سال جاری

30 خرداد 1401 ساعت 12:54

مدیرعامل بانک ایران زمین ، درباره افزایش سرمایه بانک ایران زمین گفت: سال گذشته بانک ایران زمین گزارش توجیهی افزایش سرمایه از مبلغ ۴،۰۰۰ میلیارد ریال به ۲۰،۰۰۰ میلیارد ریال را به منظور افزایش سرمایه ۴۰۰ درصدی از محل آورده نقدی با سلب حق تقدم از سهامداران فعلی پس از تأیید هیأت مدیره و اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی افشا کرد و امیدواریم در سال جاری بتوانیم با صدور مجوز‌های لازم نسبت به اجرای افزایش سرمایه اقدام کنیم.


به گزارش اخباربانک، عبدالمجید پورسعید اظهار داشت: بانک ایران زمین با ورود به حوزه صنعت این امکان را به تولید کنندگان و کارآفرینان کشور می‌دهد تا بتوانند از طریق بستر ایجاد شده فعالیت‌های اقتصادی خود را به آسانی و با کیفیت بالا انجام دهند و خدمات خاص خود را دریافت کنند.

وی ادامه داد: امسال سال بسیار مهمی برای بانک ایران زمین بشمار می‌آید. ما در سال گذشته توانستیم با تلاش همکاران در جهت تحقق شعارمان که همان بانک ایران زمین بانک دیجیتال است قدم‌های بزرگی برداریم و زیرساخت‌های لازم برای آن را فراهم کنیم.

پورسعید تصریح کرد: در حال حاضر مشتریان ما در هرجایی که اراده کنند و در هر زمانی با زدن چند دکمه بر روی تلفن همراه خود می‌توانند از کلیه خدمات پبامکی در همراه بانک ایران زمین (فراز) استفاده کنند. دیگر ارائه سرویس به مشتریان حد و مرزی ندارد و این فضا و بستر برای مشتریان بانک ایران زمین ایجاد شده است تا با ابزار‌های مختلف بانکداری مدرن همچون اینترنت بانک و همراه بانک به راحتی این سرویس‌ها را دریافت کنند.

مدیرعامل بانک ایران زمین بیان کرد: میزان تراکنش‌های بانک ایران زمین طی ۵ سال گذشته ۱۲۷۲ درصد رشد داشته است که خود رقم قابل توجهی است. این نشان می‌دهد مشتری با ابزار‌هایی که بانک در اختیارش قرارداده است. همچنین سرویس و خدمات امن، سریع و آسان را دریافت کرده که همین موضوع باعث استقبال و رضایت آنان شده است.

او افزود: اولویت ما در بانک ایران زمین ایجاد ارزش افزوده برای مشتریان است. با ارائه خدمات عادی و معمول که هیچ توفیقی حاصل نمی‌شود. ایجاد همین بستر‌های امن و کاربردی که باعث می‌شود مشتری تجربه‌های جدید کسب کند و همین تجارب ما را یاری می‌دهد تا بتوانیم نیاز‌های مشتریان را شناسایی کنیم و بر اساس آن خدمات جدیدتری طراحی و ارائه دهیم.

پورسعید ادامه داد: بانکداری دیجیتال یعنی فراتر از بانک گام برداشتن. نئوبانک هوشمند فردا، اپلیکیشنی که اخیرا دو شرکت هاب وب و آرمان وفاداری آریا با حمایت بانک ایران زمین راه اندازی اولیه آن به اتمام رسیده است و در آینده نزدیک در اختیار کلیه مردم قرار خواهد گرفت. نکته قابل توجه این است که این اپلیکیشن ایجاد بستری امن از سوی بانک ایران زمین برای تسهیل در امور بانکی شرکت‌های وب و مشتریان آن شرکت است.

وی اشاره کرد: بانک ایران زمین با ورود به حوزه صنعت این امکان را به تولید کنندگان و کارآفرینان کشور می‌دهد تا بتوانند از طریق بستر ایجاد شده فعالیت‌های اقتصادی خود را به آسانی و با کیفیت بالا انجام دهند و خدمات خاص خود را دریافت کنند. مزیت رقابتی فردابانک این است که بر اساس درخواست‌های اشخاص به صورت خصوصی خدمات ارائه می‌کند. یعنی هر فرد یک بانک شخصی برای خود دارد که می‌تواند خدمات مورد نیاز خود را در آن دریافت کند.

مدیرعامل بانک ایران زمین براین باور است: در چند سال اخیر به دلیل ورود ویروس کرونا به داخل کشور، زندگی و رفتار مشتریان در این سال‌ها تغییر کرد و محدودیت‌های زیاد در جامعه برای مردم ایجاد شد. در آن زمان بانک ایران زمین توانست با استفاده از فناوری رنگ و شکل دیگری به سرویس‌های خود بدهد. همکاران من با درک فناوری و توجه به زیرساخت ها، توانستند طی چند سال اخیر شاهد رشد ۵۷۲ درصدی کاربران بانکداری مدرن باشیم.

او در پاسخ به این پرسش، شفافیت اطلاع رسانی بانک ایران زمین به چه صورت است؟ گفت: صورت‌های مالی بانک ایران زمین به صورت دوره‌ای و کاملا شفاف در سامانه کدال منتشر و برای مشتریان و سهامداران قابل روئیت است. مشتریان گرامی می‌توانند کلیه این اطلاعات را مشاهده کنند.

وی در خصوص طرح توسعه ایی که بانک در سه ماه آینده دارد چگونه است؟ گفت: در حال حاضر بانک ایران زمین در راستای سیاست‌های خود اقدام به راه اندازی نئوبانک با همکاری یکی از کسب و کار‌های بزرگ کرده است که توسعه این موضوع وارائه آن برای سایر کسب و کار‌ها از اولویت‌های بانک است. در حال حاضر اپلیکیشن مزبور برای تست در اختیار برخی از مخاطبین قرار گرفته است و رونمایی از این اپلیکیشن بزودی انجام خواهد گرفت.

پورسعید در گفتگو با نبض بازار در پایان خاطرنشان کرد: طرح‌های توسعه‌ای بانک ایران زمین طبق برنامه و براساس چشم انداز بانک در حال اجرایی شدن است. سال ۱۴۰۱ برای ما سال بسیار مهمی است و همه تلاش خود را در جهت ارائه سرویس‌های ارزش افزوده به مشتریان به کار خواهیم گرفت. اجرای بانکداری دیجیتال، رونمایی از باشگاه مشتریان جدید بانک، همکاری با کسب و کار‌های متنوع در حوزه نئوبانک از برنامه‌های مهم بانک محسوب می‌شود که امیدوارم بتوانیم در سال جاری آن را پیاده سازی کنیم.


کد مطلب: 86074

آدرس مطلب :
https://www.akhbarbank.com/news/86074/تلاش-بانک-ایران-زمین-افزایش-سرمایه-سال-جاری

پایگاه خبری تحلیلی اخباربانک
  https://www.akhbarbank.com