تارنمای عرضه‌های اولیه بورس راه‌اندازی شد

27 ارديبهشت 1401 ساعت 10:16

تارنمای ipo.tse.ir به عنوان مرجع اصلی عرضه های اولیه بورس تهران اطلاعات مفیدی در اختیار عموم سرمایه گذاران قرار می دهد و انتظار می رود که سرمایه گذاران با مراجعه به این تارنما، مشارکت بیشتری در جلسات معارفه شرکتهای در شرف عرضه اولیه داشته باشند.


به گزارش اخباربانک، محمد امین قهرمان معاون ناشران و اعضای بورس تهران با بیان این مطلب گفت: براساس ماده 6 دستورالعمل پذیره نویسی و عرضه اولیه اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران، بورس تهران موظف به راه‌اندازی تارنمایی مختص عرضه های اولیه شد. از این رو در سال 1400 بورس تهران تارنمای عرضه اولیه خود را به نشانی ipo.tse.ir راه اندازی کرد.

وی با تاکید بر مشارکت فعالان بازار در ارزشگذاری ناشران در شرف عرضه اولیه اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون فرایند عرضه اولیه چهار شرکت انتقال داده های آسیاتک، سیمان آبیک، سیمان اردستان و گروه سرمایه گذاری تدبیر در این تارنما انجام پذیرفته و یا در حال انجام است. در این تارنما سرمایه گذاران و تحلیلگران می توانند با ورود به پروفایل هر شرکت، به اطلاعاتی از جمله گزارش ارزشگذاری، امیدنامه، صورتهای مالی، محتوای الکترونیکی جلسات معارفه و ... دسترسی داشته باشند و در خصوص اطلاعات مالی و عملیاتی شرکت، پرسش های خود را مطرح کنند.

وی خاطرنشان کرد: تیم پذیرش موظف به پاسخ به تمام این پرسش ها است و همگان می توانند به پرسش و پاسخ های مطرح شده دسترسی داشته باشند.

معاون ناشران و اعضا بورس تهران تارنمای ipo.tse.ir  را به عنوان مرجع اصلی عرضه های اولیه بورس تهران عنوان کرد و گفت: از ابتدای سال 1401، درخصوص شرکت هایی که عرضه اولیه آنها انجام شده است و یا در فرایند عرضه اولیه قرار دارند، چه در بعد کمی و چه در بعد کیفی، استقبال مناسبی توسط سرمایه­ گذاران و تحلیل گران درخصوص شرکت در جلسات معارفه و طرح پرسش، صورت پذیرفته است. با این حال این تارنما اطلاعات مفیدی در اختیار عموم سرمایه گذاران قرار می دهد و انتظار می رود که سرمایه گذاران، تحلیل گران و نهادهای مالی با مراجعه به آن، مشارکت بیشتری در جلسات معارفه شرکت های در شرف عرضه اولیه داشته باشند.


کد مطلب: 85587

آدرس مطلب: https://www.akhbarbank.com/news/85587/تارنمای-عرضه-های-اولیه-بورس-راه-اندازی

پایگاه خبری تحلیلی اخباربانک
  https://www.akhbarbank.com