۰
دوشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۲

رونمایی از سامانه مدیریت پرداخت بانک تجارت

قابلیت‌های سامانه مدیریت پرداخت بانک تجارت در همایش تامین مالی زنجیره‌ای در صنعت خودرو با حضور مدیران تعدادی از شرکت‌های خودرو‌ساز و قطعه‌ساز تشریح شد.
به گزارش اخباربانک، مدیر عامل بانک تجارت در این همایش به شرایط خاص اقتصادی کشور به واسطه تحریم‌های ظالمانه بین‌المللی اشاره کرد و گفت: برای سال‌جاری رشد اقتصادی ۸ درصدی پیش‌بینی شده و انتظار رشد بخش صنعت کشور بیشتر از متوسط رشد اقتصادی است. به تعبیر دیگر مهم‌ترین بخشی که می‌تواند رشد اقتصادی پیش‌بینی شده را محقق کند بخش صنعت است.

هادی اخلاقی‌فیض‌آثار افزود: بدون تردید صنعت خودرو و در کنار آن قطعه‌سازی به صورت مستقیم و غیر‌مستقیم در رشد بخش صنعت کشور نقش مهمی ایفا می‌کنند. صنعت خودرو از ابتدای انقلاب به‌رغم نقد‌هایی که به آن وارد می‌شود همچنان به عنوان یکی از بخش‌های کلیدی و پیشرو کشور به شمار می‌رود. وی یادآور شد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور و تاثیری که رشد پایه پولی در تورم دارد، مجموعه ناظر بر نظام پولی کشور به این نتیجه رسید که منابع و تسهیلات پرداختی بانک‌ها به تولید‌کنندگان و بخش‌های مولد اقتصادی را به گونه‌ای اختصاص دهد که با کمترین عارضه تورمی‌ همراه باشد. برای تحقق این رویکرد از ابتدای تشکیل دولت جدید راهکارهای مختلفی در دستور کار قرار گرفت که یکی از این راهکارها استفاده از ظرفیت‌های تامین مالی زنجیره‌ای در صنعت بود که بسیار روی آن تاکید شده است.

مدیر عامل بانک تجارت اهداف تامین مالی زنجیره‌ای (SCF) را برشمرد و تاکید کرد: اصلی‌ترین هدف تامین مالی زنجیره‌ای این است که منابع تخصیص داده شده بانک‌ها به تولید بدون اینکه از این زنجیره خارج شود ابزاری برای پرداخت اعتبار و تامین مالی بعدی باشد. بانک تجارت با توجه به ارتباط و تعامل نزدیک خود با صنعت خودرو تصمیم گرفت اولویت استقرار این طرح را با صنعت خودرو اجرایی کند. امیدواریم برگزاری این نشست تخصصی با حضور مدیران، کارشناسان بانک، خودروسازی و قطعه‌سازی گامی ‌مهم برای استقرار یک سیستم تامین مالی باشد که بتواند بدون ایجاد تورم به گردش منظم چرخ تولید کمک کند.
https://akhbarbank.com/vdcjxieo.uqeiozsffu.html
تازه ترین اخبار