۰
سه شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۰

سقوط تاریخی بیت کوین به زیر ۳۰هزار دلار

بیت کوین در ساعات پایانی روز دوشنبه به زیر مرز نمادین 30000 دلار سقوط کرد.
به گزارش اخباربانک، محبوب‌ترین رمزارز جهان در روز بالغ بر 12 درصد کاهش یافت و بیش از 56 درصد نسبت به سقف بی سابقه خود(69000 دلار) که در ماه نوامبر(آبان-آذر) به ثبت رسید ، افت کرد. سپس بخش ناچیزی از ضرر های خود را جبران کرد و در ساعت 22:38 روز دوشنبه به وقت ET به سطح 31,181.28 دلاری بازیابی شد.

آخرین باری که بیت کوین زیر سطح 30000 دلاری معامله شد ، ماه ژوئیه 2021(تیر-مرداد 1400) بود، زمانی که این دارایی دیجیتال تا کف قیمت 29839.80 دلاری کاهش یافت.

یویا هاسگاوا(Yuya Hasegawa)، تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال در صرافی ژاپنی Bitbank، پیش از این به رسانه CNBC گفته بود که بیت کوین برای جلوگیری از بدتر شدن شرایط تکنیکال نیازمند این است که سطح روانی کلیدی 33000 دلار را حفظ کند.

این درحالیست که قیمت ها چند روز است که کاهش می یابد و این فروش ارزان و ناگهانی، بازار ارزهای دیجیتال و سهام را به دام خود انداخته است.

بر اساس داده‌های وب سایت رمزارزی کوین مارکت کپ ، ارزش بازار رمزارزها در 24 ساعت گذشته نزدیک به 10 درصد کاهش یافته است. در همین حال، هر سه شاخص اصلی سهام روز دوشنبه پایین تر بسته شدند ، به طوری که شاخص S&P 500 به کف یک ساله خود کاهش پیدا کرد.

 بازار سهام از روز پنجشنبه،به طور مداوم روبه کاهش است. میانگین صنعتی داوجونز و نزدک کامپوزیت هر کدام بدترین افت روزانه خود را از سال 2020 به ثبت رساندند.

بیت کوین و سایر رمزارزهای بزرگ طی سال گذشته از روند سهام فناوری پیروی کرده اند. برخی تحلیل‌گران عنوان کردند که این همبستگی نزدیک بین بیت‌کوین و شاخص نزدک، قابلیت شناخته شدن این رمزارز به عنوان محافظی در برابر تورم ، را زیر سوال میبرد.

منبع:cnbc
https://akhbarbank.com/vdcfyjdc.w6dtcagiiw.html
تازه ترین اخبار