۰
دوشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۴

زمان چهارمین عرضه اولیه سال قطعی شد

زمان قطعی واگذاری پنج درصد از سهام داروسازی دانا برای دوشنبه هفته آینده تعیین شد تا چهارمین شرکت جدید در سال جاری وارد بازار شود.
زمان چهارمین عرضه اولیه سال قطعی شد
به گزارش اخباربانک، پس از مشخص شدن زمان عرضه اولیه سهام دو شرکت ورود حمل و نقل ترکیبی مواد معدنی گهر ترابر سیرجان و فروسیلیسیم خمین ، فرابورس آماده ورود داروسازی دانا به عنوان چهارمین شرکت تازه وارد به بازار برای 26 اردیبهشت شد.

به این ترتیب، 5 درصد از سهام "ددانا" شامل 120 میلیون سهم با قیمت مبنای 25564 ریالی هر سهم، دامنه قیمت 23008 تا 28121 ریالی و حداکثر سهمیه 200 سهمی به هر سهامدار حقیقی و حقوقی به روش ثبت سفارش در بازار اول معاملات فرابورس عرضه می شود که به نقدینگی 563 هزار تومانی نیاز است. مشاور عرضه هم کارگزاری بانک ملی و متعهد خرید تامین سرمایه نوین است.

طبق بررسی های بورس پرس، داروسازی دانا 23 اردیبهشت سال 69 بصورت سهامی خاص و با نام داروسازی زکریای تبریز تاسیس شد و در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تبریز به ثبت رسید و متعاقباً از 13 تیر سال 77 شروع به بهره برداری کرد.در سال 81 خط تولید کپسول سخت، سال 87 خط تولید کپسول نرم و سوسپانسیون، سال 88 خط تولید قرص و سال 96 خط تولید شیشه ویال راه اندازی شده که هر یک از خطوط در سال بهره برداری با ظرفیت اسمی شروع به کار کردند.

سرمایه شرکت با 822 نفر نیروی انسانی در بدو تاسیس 130 میلیون تومان بوده که طی چند مرحله افزایش سرمایه به 240 میلیارد تومان رسیده است. شرکت های سرمایه گذاری دارویی تامین با 43.6 درصد، سرمایه گذاری شفادارو با 29 درصد، داروسازی جابربن حیان با 18.5 درصد، داروسازی اسوه با 4.1 درصد و کیمیدارو با 3 درصد در ترکیب سهامداری حضور دارند.
https://akhbarbank.com/vdcbgabw.rhbsspiuur.html
تازه ترین اخبار