افزایش معافیت مالیاتی خانه های لوکس تا سقف ۲۰ میلیارد تومان

4 بهمن 1400 ساعت 9:12

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ از افزایش معافیت مالیاتی خانه های لوکس و باغ ویلاهای گران قیمت تا سقف ۲۰ میلیارد تومان خبر داد.


به گزارش اخباربانک، رحیم زارع با اشاره به افزایش سقف معافیت مالیاتی خانه های لوکس به ایسنا گفت: نرخ مالیات بر دارایی سالانه خانه‌ها و باغ ویلاهای گران با ارزش روز تا سقف ۲۰ میلیارد تومان معاف از مالیات شدند.

وی افزود: بر این اساس معافیت مالیاتی خانه های لوکس نسبت به مازاد ۲۰ تا ۲۵ میلیارد تومان یک در هزار ، نسبت به مازاد ۲۵ تا ۳۵ میلیارد تومان دو در هزار ، نسبت به مازاد ۳۵ تا ۵۰ میلیارد تومان سه در هزار ، نسبت به مازاد ۵۰ تا ۷۰ میلیارد تومان چهار در هزار و نسبت به مازاد ۷۰ میلیارد تومان پنج در هزار خواهد بود.

این نماینده مجلس ادامه داد: کمیسیون تلفیق بودجه در مصوبه ای به وزارت نیرو اجازه داد از طریق شرکت‌های تابعه نسبت به تاسیس شرکت های صندوق پتروشیمی با مشارکت متقاضیان و سرمایه گذاران بخش غیر دولتی به منظور تجهیز منابع احداث و بهره برداری از ۵ هزار مگاوات نیروگاه برق با اولویت منابع محروم و کمتر توسعه یافته اقدام کند.

زارع گفت: در مصوبه ای دیگر به دولت اجازه داده شد از طریق سازمان انرژی اتمی نسبت به احداث ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه اتمی تولید برق از طریق مشارکت با سازندگان بین المللی و صنایع داخلی اقدام کند.

وی افزود: همچنین وزارت اقتصاد موظف شد وجوه قانونی نحوه تامین هزینه های اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی یعنی سهم سه در هزار از درآمد صاحبان کارت های بازرگانی و صنایع به خزانه واریز شود تا دولت آن را برای حمایت از توسعه زیر ساخت های صادراتی در سال آینده هزینه کند. در حالی که پیش از این به اتاق بازرگانی واریز می شد.

وی درباره این که چه زمانی بررسی بخش درآمدی به پایان می رسد گفت: در حال حاضر ۲ تبصره ۱۲ و ۱۴ در خصوص حقوق کارکنان و هدفمندی یارانه ها در کارگروه ها و کمیته های کمیسیون در حال بررسی است که بعد از ارائه گزارش کمیسیون آن را بررسی کرده سپس با پایان یافتن بخش درآمدی وارد بخش هزینه ای می شویم احتمالا دو هفته دیگر بررسی بودجه در کمیسیون به پایان می رسد.


کد مطلب: 83840

آدرس مطلب: https://www.akhbarbank.com/news/83840/افزایش-معافیت-مالیاتی-خانه-های-لوکس-سقف-۲۰-میلیارد-تومان

پایگاه خبری تحلیلی اخباربانک
  https://www.akhbarbank.com