موافقت رئیس جمهور با ابلاغ برخی بندهای مصوبه حمایتی از بورس در بودجه ۱۴۰۱

22 دی 1400 ساعت 7:48

وزیر اقتصاد با اشاره به دغدغه عدم بازتاب مصوبه ۱۰ بندی حمایتی دولت از بورس در لایحه بودجه ۱۴۰۱ از موافقت رئیس جمهور به ابلاغ بندهایی که نیاز به درج در بودجه دارند به مجلس خبر داد.


به گزارش اخباربانک، احسان خاندوزی در حاشیه جلسه کمیسیون های مجلس گفت: بورس آیینه تمام نمای اقتصاد است و تمام وزارتخانه ها، بخش ها و تحولات خارجی و داخلی، خود را در آیینه تمام نمای بورس نمایان می کنند.

وی افزود: وظیفه دولت است که سازماندهی بازار سرمایه را بصورت رقابت پذیر و شفاف و با قدرت نقدشوندگی بالا اجرا کند. نقد شوندگی در بازار سهام باید با حداکثر شفافیت و مبارزه با مفاسد اقتصادی و حمایت از گروه هایی که صدای آنها به گوش نمی رسد مانند سهامداران خرد که از سال ۹۷ به جمعیت آنها افزوده شده، صورت گیرد.

خاندوزی با اشاره به دغدغه برخی از نمایندگان مبنی بر عدم بازتاب مصوبه 10 بندی حمایتی دولت از بورس در لایحه ۱۴۰۱ ادامه داد: با توجه به اصرار وزارت اقتصاد و سازمان بورس و موافقت رئیس جمهور، قرار شد بندهایی که نیازمند درج در بودجه دارند( برخی از بندها ما به ازای بودجه ای ندارند و کاملا قادر به پیاده سازی هستند) در یک مصوبه رسمی و با امضا شخص رئیس جمهور به مجلس ابلاغ شود تا رسماً به عنوان پیام دولت در حمایت از صنایع بورسی در زمره مصوبات لایحه بودجه ۱۴۰۱ قرار گیرد.


کد مطلب: 83654

آدرس مطلب :
https://www.akhbarbank.com/news/83654/موافقت-رئیس-جمهور-ابلاغ-برخی-بندهای-مصوبه-حمایتی-بورس-بودجه-۱۴۰۱

پایگاه خبری تحلیلی اخباربانک
  https://www.akhbarbank.com