۰
جمعه ۱۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۳

پیش‌بینی پایان عصر طلا

ممکن است بیت کوین در سال ۲۰۲۲ میلادی از سهم بازار طلا پیشی بگیرد، زیرا ارز‌های دیجیتال و دارایی‌های دیجیتالی با افزایش قیمت مواجه بوده‌اند و علاقه سرمایه گذاران بیش‌تری را به خود جلب کرده اند.
پیش‌بینی پایان عصر طلا
به گزارش اخباربانک، تحلیلگر وال استریت ادعا می‌کند که طلا احتمالا به زودی جایگاه خود را به عنوان ذخیره ارزش جهانی در برابر بیت کوین از دست خواهد داد.

به نقل از راشاتودی، یکی از تحلیلگران شرکت بانکداری و خدمات مالی «گلدمن ساکس» در نیویورک در یادداشتی به مشتریان گفته که ممکن است بیت کوین در سال ۲۰۲۲ میلادی از سهم بازار طلا پیشی بگیرد، زیرا ارز‌های دیجیتال و دارایی‌های دیجیتالی با افزایش قیمت مواجه بوده‌اند و علاقه سرمایه گذاران بیش‌تری را به خود جلب کرده اند.

«زاک پاندل» رئیس بخش تبادل ارزی جهانی و استراتژی بازار در بانک «گلدمن ساکس» در پیش بینی‌ای درباره سال ۲۰۲۲ میلادی اشاره کرده که احتمالا بیت کوین در سال آینده سهم بزرگ‌تری از ۲۰ درصد سهم فعلی را به خود اختصاص خواهد داد که در مقایسه با ارزش بازار ۷۰۰ میلیارد دلاری این ارز دیجیتال با ارزش تقریبی ۲.۶ تریلیون دلاری طلا در سرمایه‌گذاری‌های جهانی محاسبه شده است.

در این یادداشت آمده اگر قیمت بیت کوین از ۱۰۰ هزار دلار بازای هر سکه فراتر رود ۵۰ درصد از سهم بازار را تضمین می‌کند.

پاندل می‌نویسد: «بیت کوین ممکن است کاربرد‌هایی فراتر از صرف ذخیره‌سازی ارزش را داشته باشد و بازار‌های دارایی دیجیتال بسیار بزرگ‌تر از بیت کوین هستند، اما فکر می‌کنیم که در مقایسه با ارزش بازار آن با طلا احتمالا پارامتر‌ها به نفع بازدهی بیت کوین خواهند بود».

اصطلاح «ذخیره ارزش» به دارایی‌هایی اشاره دارد که می‌توانند ارزش خود را برای مدت طولانی بدون کاهش ارزش حفظ کنند، مانند فلزات گرانبها یا ارز‌های خاص.

طبق داده‌های «کوین دسک» بیت کوین در حدود ساعت ۲ بعدازظهر چهارشنبه به وقت گرینویچ به قیمت ۴۶۴۵۶ دلار معامله شده بود.

بزرگترین ارز دیجیتال جهان از نظر ارزش بازار، سال سختی را در سال ۲۰۲۱ سپری کرد و قیمت آن از حدود ۶۰۰۰۰ دلار در آوریل به نزدیک به ۳۰۰۰۰ دلار در ژوئیه کاهش یافت قبل از آن که در نوامبر به بالاترین حد خود یعنی حدود ۶۹۰۰۰ دلار برسد. در چند هفته گذشته پس از افت شدید در دسامبر، بیت کوین تلاشی برای فراتر رفتن از معیار ۵۰۰۰۰ دلاری داشت.

با این حال، علاقه‌مندان به ارز‌های دیجیتال و تحلیلگران بازار نسبت به آینده این ارز دیجیتالی خوش بین هستند و بسیاری از پیش بینی‌ها از رسیدن بیت کوین به قیمت بالاتر مورد انتظار در سال ۲۰۲۲ حکایت دارند.
https://akhbarbank.com/vdciywav.t1apq2bcct.html
تازه ترین اخبار