۰
چهارشنبه ۱۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۰

سردرگمی طلا برای یافتن جهت قیمت

طلا پس از رشد ملایمی که شب گذشته داشت، در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی برای یافتن جهت قیمت سردرگم بود.
به گزارش اخباربانک، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری تغییر چندانی نداشت و در ۱۸۱۴ دلار و ۹۰ سنت ایستاد.  

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ثابت بود و ۱۸۱۴ دلار و ۹۰ سنت معامله شد. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۰.۸ درصد افزایش، در ۱۸۱۴ دلار و ۶۰ سنت بسته شد.

برایان لان، مدیرکل شرکت گلد سیلور سنترال گفت: عاملی که قیمت طلا را تحت فشار قرار می دهد، بازده بالاتر اوراق قرضه، دلار و دورنمای افزایش نرخهای بهره در مارس است که باعث می شود سرمایه‌گذاران محتاطتر شوند. با این حال طلا از تقاضا برای دارایی امن حمایت خواهد یافت زیرا بانکهای مرکزی بیشتری طلا خریداری می کنند.

شاخص دلار آمریکا نزدیک به نرخ روز دوشنبه ایستاد که بالاترین رکورد دو هفته اخیر بود و جذابیت طلا را برای خریداران غیرآمریکایی کمتر کرد. بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا روز سه شنبه به بالاترین حد در بیش از یک ماه گذشته صعود کرد. بازده بالاتر هزینه نگهداری طلا که بازدهی ندارد را افزایش می دهد.

بر اساس گزارش رویترز، فعالان بازار منتظر انتشار جزییات نشست سیاست پولی دسامبر بانک مرکزی آمریکا هستند تا نشانه‌های مربوط به برنامه فدرال رزرو برای افزایش نرخها و تعدیل تدابیر محرک مالی را ارزیابی کنند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد کاهش، به ۲۲ دلار و ۹۲ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، به ۹۷۱ دلار رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، ۱۸۷۶ دلار و ۴۹ سنت بود.
https://akhbarbank.com/vdcgnn97.ak9w34prra.html
تازه ترین اخبار