۰
سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۹

بانک ها ملزم به افشای اطلاعات ماهانه شدند

تمام بانک‌های پذیرفته شده در بازار سرمایه ملزم هستند علاوه بر افشای اطلاعات مربوط به تسهیلات پرداختی به مشتریان و سپرده‌های دریافتی از سپرده‌گذاران، اطلاعات مربوط به سرمایه‌گذاری در اوراق بدهی، سرمایه‌گذاری در سهام و هزینه‌های مالی را نیز به صورت ماهانه افشا کنند.
بانک ها ملزم به افشای اطلاعات ماهانه شدند
به گزارش اخباربانک، سعید واشقانی فراهانی، رئیس اداره نظارت بر ناشران گروه مالی و خدماتی سازمان بورس در خصوص اطلاعات گزارش‌ فعالیت ماهانه بانک‌ها اظهار کرد: با توجه به تأکید رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در راستای ارتقای هر چه بیشتر شفافیت و کیفیت اطلاعات افشا شده ناشران، نخستین گام در این راستا در گروه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری برداشته شد و از این پس تمام بانک‌های پذیرفته شده در بازار سرمایه ملزم هستند علاوه بر افشای اطلاعات مربوط به تسهیلات پرداختی به مشتریان و سپرده‌های دریافتی از سپرده‌گذاران، اطلاعات مربوط به سرمایه‌گذاری در اوراق بدهی، سرمایه‌گذاری در سهام و هزینه‌های مالی را نیز به صورت ماهانه افشا کنند.

وی افزود: با تفکیک اطلاعات مربوط به درآمد‌ها و هزینه‌های مرتبط با عملیات، از اطلاعات مربوط به تسهیلات و سپرده‌ها سعی شده تا قابلیت استفاده از اطلاعات گزارش فعالیت ماهانه بانک‌ها افزایش یابد.

واشقانی فراهانی گفت: برنامه‌های مهمی در خصوص افزایش شفافیت اطلاعاتی تمام شرکت‌های تحت نظارت این اداره در سازمان بورس و اوراق بهادار و در تعامل با سایر نهاد‌های سیاست‌گذاری نظیر بانک مرکزی و بیمه مرکزی و ... در دست اقدام است که به مرور زمان و با عملیاتی شدن برنامه‌های یاد شده به اطلاع فعالان بازار سرمایه خواهد رسید.
منبع:سنا
 
https://akhbarbank.com/vdcdfz0j.yt0sx6a22y.html
تازه ترین اخبار