۰
سه شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۹

دلار ۴۲۰۰ تومانی دارو حذف می شود

نماینده مجلس از حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی و دولتی دارو تا آذر خبر داد و گفت: دولت مکلف شد سیاست‌های جایگزین را بررسی و اعمال کند .
به گزارش اخباربانک، جلیل میرمحمدی میبدی با اشاره به حذف ارز دولتی دارو تا آذر سال جاری به فارس گفت: هدف دولت از تخصیص ارز  4200 تومانی به کالاهای اساسی ، جلوگیری از گرانی کالا بود که محقق نشد. زیرا بخش عمده ای به دلیل ساختار ناقص اتخاذ این سیاست و وجود عناصر سودجو و منفعت طلب باعث شد هم ارز ترجیحی دریافت کنند و هم اقلام را گران‌تر و با قیمت ارز بازار آزاد در اختیار مردم قرار دهند.

وی افزود: این نگرانی وجود دارد که حذف ارز ترجیحی باعث موج قابل توجهی از گرانی‌ها شود و از طرفی دولت می‌خواست بدون اعطای یارانه به مردم این ارز را حذف کند. بنابراین دولت مکلف شد حداکثر تا آذر ماه سیاست‌های جایگزین ارز ترجیحی دارو را بررسی و اعمال کند.

میرمحمدی میبدی ادامه داد: مشکلات عدیده‌ای در اتخاذ این سیاست ارزی وجود دارد و دولت قبلی اصلا زیر بار آن نرفت. راهکار اصلی و سیاست جایگزین ، تک نرخی کردن ارز و اختصاص این یارانه ارزی به سازمان‌های بیمه‌گر است تا دارو ارزان در اختیار مردم قرار گیرد.
akhbarbank.com/vdceew8v.jh8woi9bbj.html
تازه ترین اخبار