۰
رئیس جمهور بخشنامه بودجه ۱۴۰۱ را به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد تا با محوریت سازمان برنامه و بودجه ، ایران را برای رشد اقتصادی ۸ درصدی در سال آینده مهیا کنند.
بخشنامه بودجه ۱۴۰۱ ابلاغ شد/ وعده رشد اقتصادی ۸ درصدی
به گزارش اخباربانک، بخشنامه بودجه ۱۴۰۱ توسط ابراهیم رئیسی به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد تا طبق قواعد و چارچوب تعیین شده پیش‌بینی بودجه سال آینده را به سازمان ذی ربط برای تدوین لایحه اعلام کنند.

بر اساس این گزارش ، تمام دستگاه‌ها موظف شده‌اند با محوریت سازمان برنامه و بودجه با اهتمام جدی و مساعی جمعی و با تدوین برنامه‌ای منظم و تلاشی فراگیر و منضبط، کشور را برای رشد اقتصادی ۸ درصد و تحقق جهش اقتصادی در سال آینده مهیا کنند.

همچنین از رویکردهای کلان بودجه ۱۴۰۱ در بخشنامه می‌توان به رشد اقتصادی با تمرکز برای ارتقای بهره‌وری، ثبات اقتصادی، عدالت محوری، تغییر ساختار بودجه و تأمین مالی اقتصاد اشاره کرد.

با توجه به نقدهایی که تاکنون از سوی دولت نسبت به وضعیت بودجه سال جاری وجود داشته و چالش‌هایی که با آن مواجه است و وعده‌هایی که برای تغییر ساختار و نحوه بودجه ریزی داده شده ، انتظار می‌رود جریان تدوین بودجه ۱۴۰۱ متفاوت از گذشته باشد.

طبق اظهارات اخیرا مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه ، کارشناسان و تصمیم‌گیران در تهیه و تدوین بودجه ۱۴۰۱ باید نگاه کلان داشته و تصمیمات اتخاذ شده آثار مثبت برای کل مردم ایران داشته باشد و تنها به نفع قشر خاص نباشد.

سناریوی جبران کسری بودجه و هزینه‌های جاری با خلق پول نادرست و آثار و تبعات مخرب آن مشهود است. چرا که موجب ایجاد فاصله طبقاتی و هدایت بخش بزرگی از جامعه به زیر خط فقر شد و باید تغییر کند.

چرخه منفی و معیوب در بودجه‌ریزی باید متوقف شود و دولت هزینه‌ها را مدیریت کند. استقراض از بانک مرکزی ، انتشار اوراق قرضه و خلق پول راه حل نیست و اینطور نیست که  بودجه ۱۴۰۱ با کسری تهیه و تدوین شود. در حالی که در گذشته بدون در نظر گرفتن منابع موثق هزینه‌های زیادی بر جامعه تحمیل و باعث افزایش تورم شده است.
akhbarbank.com/vdcdox0j.yt0xj6a22y.html
تازه ترین اخبار