۰
بانک مسکن شرایط سنی آپارتمان‌ها برای دریافت تسهیلات را بین ۲۰ تا ۳۰ سال و طبق مصوبه جدید افزایش دو برابری سقف تسهیلات اعلام کرد.
به گزارش اخباربانک، در پی مصوبه جدید شورای پول و اعتبار در خصوص افزایش دو برابری سقف تسهیلات مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم ، بانک مسکن شرایط سنی واحدهای مسکونی مشمول دریافت تسهیلات در زمان خرید ملک را اعلام کرد.

بر اساس این گزارش، شرایط سنی مطابق با شرایط سنی آپارتمان‌های مشمول دریافت تسهیلات با سقف‌های قبلی است و شرایط سنی واحدهای مسکونی در سقف‌های جدید تسهیلات در دستورالعمل جدید تغییری نکرده است.

بر این اساس آن دسته از متقاضیانی که خواهان دریافت تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق با سقف‌های جدید هستند باید واحدهای مسکونی با قدمت حداکثر ۲۵ سال را برای خرید انتخاب کنند.

براساس محل قرار گرفتن و جغرافیای آن سقف تسهیلات به صورت انفرادی در تهران، مراکز استان‌ها و شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر ۲۰۰ ، ۱۶۰ و ۱۲۰میلیون تومان و برای زوجین دو برابر تسهیلات انفرادی همان شهر است.

براساس دستورالعمل بانک مسکن ، دریافت تسهیلات برای واحدهای با عمر بنای ۲۵ تا ۳۰ سال نیز بسته به شرایط ملک و جغرافیای آن امکان‌پذیر است اما به متقاضیان مبلغ وام کمتری تعلق خواهد گرفت.

طبق ضوابط تعیین شده برای پرداخت تسهیلات از محل اوراق، امکان پرداخت تسهیلات در املاک بالای ۳۰ سال وجود ندارد.
در تسهیلات پرداختی از محل حساب صندوق پس انداز مسکن یکم نیز حداکثر قدمت ملک تا ۲۵ سال ملاک سقف سنی برای پرداخت تسهیلات است. این میزان در بافت فرسوده حداکثر ۲۰ سال تعیین شده و در املاک مسکونی با سن بیش از ۲۵ سال تسهیلات تعلق نخواهد گرفت.

در تسهیلات پرداختی از محل حساب صندوق پس انداز مسکن عادی نیز حداکثر قدمت ملک تا ۳۰ سال ساخت در نظر گرفته شده و امکان پرداخت تسهیلات در املاک بالای ۳۰ سال وجود ندارد.

در مورد تسهیلات دریافتی از محل حساب پس انداز مسکن جوانان نیز حداکثر قدمت ملک تا ۲۵ سال است. سقف تسهیلات براساس سال افتتاح حساب و منطقه جغرافیایی وقوع ملک محاسبه می‌شود.

در واحدهای مسکونی که عمربنای بین ۲۵ تا ۳۰ سال دارند هم سقف‌های کمتری از این محل تعلق خواهد گرفت.

در صورتی که متقاضی قصد استفاده از تسهیلات حساب جوانان و یا صندوق پس انداز عادی توام با اوراق حق تقدم داشته باشد، سقف سنی املاک مشمول دریافت تسهیلات مطابق با ضوابط و مقررات تسهیلات اوراق گواهی حق تقدم محاسبه می‌شود

در تسهیلات دریافتی از محل حساب صندوق پس انداز مسکن یکم توام با اوراق گواهی حق تقدم ، مطابق ضوابط و مقررات صندوق عمل خواهد شد. یعنی سقف سنی واحدهای مسکونی در تسهیلات یکم ملاک قرار خواهد گرفت.
akhbarbank.com/vdcd9x0j.yt0x96a22y.html
تازه ترین اخبار