۰
عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس گفت: ماینر‌های کشف شده از خرداد ۹۹ به مدت چند ماه در شرکت بورس نصب و ۳ بیت کوین نیز استخراج شده اما محل هزینه کرد و افراد متنفع مشخص نشده است.
استخراج ۳ بیت کوین در بورس تهران با ماینرهای غیرمجاز
به گزارش اخباربانک، محسن علیزاده درباره کشف ماینر از ساختمان بورس تهران به خانه ملت گفت: کشف تعدادی ماینر برای استخراج غیرمجاز رمزارز در این شرکت طی هفته گذشته، بازار سرمایه را شوکه کرد. پس از بررسی‌های انجام گرفته مشخص شد ماینر‌ها از خرداد 99 به مدت چند ماه در بورس نصب و حدود 3 بیت کوین نیز استخراج شده است.

وی افزود: ماینر‌ها با مصوبه هیات مدیره شرکت بورس نصب شده بود. تمامی جلسات هیات مدیره‌ بورس ها با حضور یک ناظر از سازمان بورس برگزار می‌شود. این در حالی است که سازمان بورس در ابتدای امر از نصب ماینر اظهار بی اطلاعی کرده و معترض شده بود و باید پاسخگوی سهامداران در این موضوع باشد. زیرا ناظر بر بازار سرمایه و فعالیت بورس ها است و با این وجود نتوانسته نظارت دقیقی بر عملکرد آنها داشته باشد.

این عضو ناظر مجلس ادامه داد: محل هزینه کرد بیت کوین استخراج شده و افراد متنفع از آن مشخص نشده است. نصب ماینر در بورس تهران و ایجاد مشکلات بسیار در بازار سرمایه در سال گذشته، زیرسایه نبود نظارت سازمان بورس اتفاق افتاد. بنابراین در ماه‌های آینده طرح تحقیق و تفحص از سازمان بورس و تمامی شرکت‌های زیرمجموعه بررسی می‌شود.

علیزاده عنوان کرد: هرچند طرح تحقیق و تفحص از سازمان بورس در سال گذشته در کمیسیون اقتصادی تصویب شد اما تاکنون به صحن علنی نیامد. اما به نظر می‌رسد در حال حاضر بررسی این طرح ضروری است. به نظر می‌رسد با تحقیق و تفحص، بسیاری از ابعاد پنهان بازار سرمایه نمایان می‌شود.
akhbarbank.com/vdcbg5bw.rhb5gpiuur.html
تازه ترین اخبار