۰
چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۳
سانسور نام مدیران وام گیرنده در بانک مسکن!

زیان انباشته ۵ و ۸ هزار میلیارد تومانی بانک مسکن و کشاورزی

ترازنامه سال ۱۳۹۹ بانک مسکن، کشاورزی، صنعت و معدن و توسعه صادرات ایران منتشر شد.
زیان انباشته ۵ و ۸ هزار میلیارد تومانی بانک مسکن و کشاورزی
به گزارش اخباربانک، خاندوزی وزیر اقتصاد راستای وعده افشای صورت‌های مالی شرکت‌های دولتی، صورت‌های مالی چهار بانک دولتی دیگر را پس از صورت‌های مالی بانک ملی ایران منتشر کرد.

از نکات جالب این ترازنامه‌ها، زیان انباشته حدود ۵همت بانک مسکن، ۸همت بانک کشاورزی، ۲همت بانک توسعه صادرات و ۵۰۰میلیارد تومانی بانک صنعت و معدن است.

سرمایه ثبتی بانک کشاورزی حدود ۲۰همت، مسکن ۱۳همت، صنعت و معدن ۶همت و توسعه صادرات ۵.۵ همت است. از طرفی، بانک کشاورزی بیش از ۳۶همت، مسکن حدود ۳۰همت مطالبه از اشخاص دولتی دارند!

نقطه مشترک هر چهار بانک، سودده بودن در عملیات بانکداری است. بانک مسکن ۶همت، کشاورزی ۶.۹همت، صنعت و معدن ۵.۳همت و توسعه صادرات حدود ۹۰۰میلیارد تومان درآمد مشاع در ۱۳۹۹ کسب کرده‌اند.

بانک مسکن با وجود اینکه در ۱۳۹۸، ۹میلیارد تومان خالص درآمد کارمزدهایش بود، سال گذشته با زیان ۱۸۲میلیارد تومانی همراه شده است. این در حالی است که سه بانک دیگر، با رشد در این بخش همراه بوده‌اند.

دو بانک مسکن و صنعت و معدن در مبادلات و معاملات ارزی به ترتیب حدود ۵۵۰ و سه هزار ۶۶۰میلیارد تومان زیان ثبت کرده‌اند.

در نتیجه بانک مسکن سال گذشته را با زیان خالص ۱.۷همتی به پایان برد. بانک کشاورزی با ۳۳، صنعت و معدن با ۶۹ و توسعه صادرات ایران ۱۵۴میلیارد تومان سود خالص کسب کردند.

همچنین تعداد کارمندان بانک‌های مسکن ۱۲هزار و ۱۳۲، صنعت و معدن هزار و ۱۳۷، توسعه صادرات هزار و ۱۰۱ و کشاورزی ۱۴هزار و ۹۳۱نفر اعلام شده است.

همچنین طبق اطلاعات مالی بانک مسکن، این بانک نام مدیران دریافت‌کننده وام‌های قرض‌الحسنه ۳۰ساله را سانسور کرد.

طبق اطلاعات صورت مالی بانک مسکن، در لیست دریافت‌کنندگان تسهیلات بلندمدت بانک مسکن، فردی دهها فقره وام ۲۰، ۲۵ و ۳۰ ساله با سود صفر، ۱، ۷ و ۱۰ درصد دریافت کرده که بانک مسکن نام وی را سانسور و از عنوان معاون مدیرعامل برای او استفاده کرده است.
 
akhbarbank.com/vdcbwgbw.rhb5apiuur.html
تازه ترین اخبار