۰
شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۶

راه‌اندازی ۱۲ طرح با حمایت بانک ایران زمین

صندوق توسعه ملی با انتشار گزارشی، نحوه توزیع بانکی مبلغ قراردادهای عاملیت ارزی و ریالی را شرح داد و بررسی‌ این گزارش نشان داد که ۱۲ طرح صنعت و معدن با حمایت بانک ایران زمین راه‌اندازی گردیده است.
به گزارش اخباربانک، پیش‌تر در خصوص عدم حمایت بانک‌ها از تولید و تولیدات داخلی و همینطور بازرگردانی گفته بودیم. اما هیچگاه یک طرفه نگاه کردن به موضوعات دلیل بر هدر رفت صددرصدی نیست.
 
بانک ایران زمین در بخش‌های بزرگی از تولید و همچنین محیط زیست نقش به سزایی دارد تا جایی که با اعلام صندوق ملی ۸۰۰ میلیارد ریال از منابع این صندوق توسط بانک ایران زمین تامین شده است.

رسالت بانک‌ها همواره کمک به چرخ‌های اقتصاد در کنار کنترل خلق پول و رونق تولید است و بانک اینران زمین در سال ۹۹ نشان داد در اصل و رسالت اصلی خود ثابت قدم است.

گزارش تجمیعی عملکرد تسهیلات ارزی و ریالی از محل منابع صندوق توسعه ملی از ابتدای تاسیس تا پایان سال ۱۳۹۹ نشان می دهد که بانک ایران زمین واحدهای صنعتی و معدنی را تا حد توان تامین مالی کرده است.

جدول توزیع بانکی مبالغ و میزان جذب قراردادهای سپرده گذاری ریالی این صندوق از این حکایت می کند که تامین مالی ۱۲ طرح در بخش صنعت و معدن توسط بانک ایران زمین صورت گرفته است.

همه این منابع به منظور تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی تخصیص یافته است. سرمایه در گردش، مهمترین نیاز بنگاه های اقتصادی در دوره کنونی است. بر اساس این گزارش، بانک ایران زمین سهم خود از منابع مربوط به مناطق کمتر توسعه یافته را به طور کامل جذب کرده و تخصیص داده است.
akhbarbank.com/vdcayona.49n6o15kk4.html
تازه ترین اخبار