۰
یک کارگزاری با تکیه بر آخرین تحولات بازارهای جهانی و دلار، پیش بینی کرد می توان انتظار اقبال به نماد های کوچکتر را داشت و تزریق پول هم در برخی نمادهای درگیر توقف تولید به دلیل قطعی برق نیز موثر است.
پیش بینی این هفته بورس با اقبال به نمادهای کوچکتر
به گزارش اخباربانک، بورس در حالی آخرین روز کاری هفته نیمه تعطیل مرداد سال جاری را با رشد بیش از 19 هزار واحدی و ورود شاخص به کانال یک میلیون و 499 واحدی به پایان رساند که کارگزاری آبان درباره شرایط روزهای قبل و بعد اعلام کرد: بازار در هفته گذشته با روندی نوسانی همراه بود که عمدتا به دلیل احتمال تعطیلات شکل گرفت و با نهایی شدن تعطیلات گسترده، بهبود نسبی تقاضا در نیمه دوم بازار روز یکشنبه محسوس بود.

در بازارهای جهانی رشد شاخص دلار متاثر از آمارهای امریکا و افت آمارهای چین که مجددا درگیر محدودیت های پیشگیرانه شده، بازارهای جهانی را متاثر کرد. رشد شاخص دلار بازار فلزات اساسی که با توجه به کاهش تقاضای چین، تمایل به افت داشت را تحت تاثیر قرار داد و فلزات و البته نفت عقب نشینی کردند. به نظر می رسد بحران همه گیری ویروس کرونا با دامنه ای محدودتر ادامه دارد و همچنان بازارهای مالی را متاثر می کند.

بازار ارز اما روند صعودی را ادامه داد و تحولات منطقه ای نیز بر ادامه رشد بازار بی تاثیر نبود هرچند از مهم ترین موارد می توان به آمار مربوط به درآمدها و خرج کرد دولت در سه ماهه ابتدایی سال جاری اشاره کرد که خبر از چالش بزرگ دولت جدید در ادامه دارد. همچنین احتمال طولانی شدن مذاکرات نیز مجددا تحریک انتظارات تورمی را به دنبال داشته است. باید توجه داشت استقرار دولت جدید که بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی هم صورت گرفت، می تواند سر و سامان بیشتری به بازار دهد.

در بازار سهام اما رشد همزمان شاخص کل و شاخص هموزن رخ داد. همین موضوع بازاری مثبت را در پایان هفته نیمه تعطیل گذشته داشت. افت جهانی ها در کنار احتمال کند شدن روند صعودی دلار می تواند روند نمادهای بزرگ را متاثر کند و البته گزارش های عملکردی مرداد ماه در برخی از نمادها که درگیر توقف تولید به دلیل قطعی برق بوده اند نیز می تواند در ادامه تزریق پول به این نمادها موثر باشد.

بصورت کلی در صورت کنترل بازار ارز و نوسان در نرخ های جهانی و البته عدم تغییر در انتظارات سیاسی، مجددا می توان انتظار اقبال بازار به نمادهای کوچکتر با چاشنی رشد تورم را داشت. باید توجه داشت در گروه اقتصادی دولت جدید، حضور نام های نزدیک به بازار سرمایه نکته بسیار مثبتی است که نوید توجه بیشتر به این بازار مولد را می دهد.
akhbarbank.com/vdcfttdc.w6dyeagiiw.html
تازه ترین اخبار