۰
۲
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: سال گذشته 680 هزار میلیارد تومان تامین مالی از طریق بازار سرمایه برای اقتصاد کشور انجام شد.
به گزارش اخباربانک، «فرهاد دژپسند» در آخرین جلسه هیات دولت دوازدهم در جمع خبرنگاران درباره اشتغال‌زایی در وزارت اقتصاد، اظهار داشت: وزارت اقتصاد به‌طور عمده در تنظیم سیاست اقتصادی ایفای نقش می‌کند.

وی افزود: این وزارتخانه باید اقداماتی در راستای روان‌سازی کسب و کار و رفع موانع انجام دهد تا سرمایه‌گذار با طیب خاطر وارد شود و سرمایه‌گذاری انجام دهد و در نتیجه فرصت شغلی جدید ایجاد شود.

وزیر اقتصاد تصریح‌کرد: وقتی می‌گوییم تامین مالی باید روان شود، یعنی همان اقدامی که سال گذشته انجام و در نتیجه ۶۸۰ هزار میلیارد تومان تامین مالی اقتصاد از بازار سرمایه انجام شد که به موجب آن نرخ بهره‌برداری از ظرفیت فعلی افزایش یافت و از سوی دیگر ظرفیت جدید برای اشتغال‌زایی ایجاد شد.

وی درباره وضعیت اقتصادی کشور در پایان دولت دوازدهم، گفت: شرایط اقتصاد به گونه‌ای است که جای امیدواری زیاد است.

دژپسند افزود: یکی از بحث‌های جدی در راس برنامه‌های ما «اقتصاد هوشمند» بود و در این زمینه نقشه راه تدوین و گام‌های خوبی برداشته شد، برای نمونه در حوزه بانکداری و گمرک ورود کردیم اما هنوز با نقطه مطلوب فاصله داریم و امیدواریم این فاصله با اقدامات جدی در دولت آینده رفع شود.

وی تاکید کرد: وزیر آینده اقتصاد باید به اقتصاد هوشمند اهتمام ویژه‌ای داشته باشد، زیرا با انجام این کار فضای کسب و کار روان می‌شود، سرمایه‌گذاری افزایش می‌یابد، کارهای دولت در حوزه‌های مختلف شفاف می‌شود و وصول مالیات با شفافیت انجام می‌شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه‌داد: این امر برای منابع مالی دولت خوب است، فساد کاهش می‌یابد و نقش قابل توجهی در بهبود روابط ایران با کشورهای مختلف دارد.
akhbarbank.com/vdcf0mdc.w6dy0agiiw.html
مشاهده نظر مخاطبان
Iran, Islamic Republic of
از جیب و سفره مردم تامین شد
زیان دیده
Iran, Islamic Republic of
تامین نقدینگی موضوع کسری منابع دولت از بورس ریشه در خیانت و سیاست های راهبردی غلط وخودخواهانه نظام داشته و مربوط به ضعف وناتوانی در مواجه نظام در روابط بین الملل است..دولت کارگزار است.حالا دولت رییسی هم کارگزار است اگر درب بر پاشنه قبلی بچرخد !خانه در استانه ویرانی است .
تازه ترین اخبار