۰
شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۷

پیش بینی این هفته بورس

وضعیت این هفته بازار سهام با توجه به آخرین تحولات بازارهای جهانی همراه با اثر بر روی نرخ ارز و فروش های جذاب ماهانه در بسیاری از نمادها توسط یک کارگزاری پیش بینی شد .
پیش بینی این هفته بورس
به گزارش اخباربانک، بازار سهام در حالی هفته جاری را با شاخص یک میلیون و 316 هزار واحدی، شروع و پشت سر خواهد گذاشت که کارگزاری آبان درباره اوضاع روزهای گذشته و آینده اعلام کرد: بازار در هفته گذشته با روندی نوسانی همراه بود و  در پایان هفته شاهد رشد آرام قیمت ها بخصوص در گروه های محصولات شیمیایی بودیم.

در بازارهای جهانی افت شاخص دلار این هفته روند مناسبی را برای بازارهای کالایی به دنبال داشت و شاهد بهبود روند قیمتی در نمادهای فلزات و نفت بودیم. تثبیت نرخ بهره در آمریکا نیز افت بیشتر شاخص دلار را در پی داشت  که همین موضوع نیز توانست کمک بیشتری به احیای روند بازارهای کالایی کند.

در بازار ارز اما شاهد رشد قیمت ها در روزهای پایانی هفته بودیم که عمدتا به دلیل پیچیده تر شدن وضعیت مذاکرات بود. به نظر می رسد در روزهای پایانی دولت همچنان شاهد رشد قیمت ها باشیم و با تحویل دولت اندکی بازار ارز وضعیت آرام تری داشته باشد. هرچند ادامه آرامش در بازار بسته به شرایط پیش رو خواهد بود.

در بازار سهام اما به نظر می رسد ترس از اعداد و ارقامی که بعضا در مورد دلار و افت احتمالی بیان می شد از بین رفته و حالا بازار با احتیاط در حال تعدیل انتظارات منفی است و مجددا زنگ خطر تورمی برای پول های پارک شده به صدا در آمده است.

همسویی جهانی ها با روند دلار می تواند مجددا بازار را با استقبال همراه کند و فروش های جذاب ماهانه در بسیاری از نمادها در کنار گزارش های مطلوب سه ماهه نیز به نوعی ریسک بازار را در قیمت های کنونی کاهش داده است. به نظر می رسد بازار به رغم رشد نرخ ارز همچنان محتاط باشد و روندی به دور از هیجان را از سهامداران شاهد باشیم.
akhbarbank.com/vdcg7x97.ak9q74prra.html
تازه ترین اخبار