۰
۱
بانک مرکزی معادل از محل فروش ۵۰ میلیون دلار معادل ۱۰۳۴ میلیارد تومان از منابع ارزی حساب صندوق توسعه ملی را به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز کرد.
۱۰۳۴ میلیاردتومان به صندوق تثبیت بازارسرمایه واریز شد
به گزارش اخباربانک، بانک مرکزی اعلام کرد: طبق تصمیم‌های جلسه ۷ اردیبهشت ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در اجرای مصوبه شورای عالی امنیت ملی این بانک باید نسبت به فروش تدریجی ۲۰۰ میلیون دلار از منابع ارزی به حساب صندوق توسعه ملی اقدام و منابع حاصل را به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز کند.

براین اساس، معادل ریالی فروش ۵۰ میلیون دلار از منابع ارزی حساب صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز شد و ۱۵۰ میلیون دلار باقی مانده نیز به تدریج واریز خواهد شد.

بنابراین گزارش، پیش از این رییس بانک مرکزی اعلام کرده بود مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار بصورت تدریجی فروخته و برای کمک به بورس به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز می شود که اقدام اولین گام در همین راستا بود .

در این میان ، طبق محاسبات برخی از فعالان بازار سرمایه ، قیمت هر دلار از محل فروش ۵۰ میلیون ارز ، 20 هزار و 600 تومان بود.
 
akhbarbank.com/vdcdjs0j.yt0zk6a22y.html
مشاهده نظر مخاطبان
سهامی
Denmark
این منابع هم حیف ومیل میشه!صندوق تثبیت برنامه مدونی جهت حمایت مستمر از بازار سرمایه نداره!خودشون هم میدونن .فقط باران موسمی !برای کویر تشنه بورسه!مهم حمایت از حقیقی های بورسه! که کلا سیاست حمایتی وجود نداره .تمام سهام هایی که وجوهشان از بازار خارج شده .مجددا باید جمع اوری بشه .
تازه ترین اخبار