۰
چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۰

استعلام بدهی مالیاتی امکان پذیر شد

معاون سازمان امور مالیاتی کشور گفت: امکان استعلام بدهی مالیاتی و ممنوع‌الخروجی از طریق درگاه ملی برای عموم شهروندان فراهم است.
استعلام بدهی مالیاتی امکان پذیر شد
به گزارش اخباربانک، هادی خانی خاطرنشان کرد: با الکترونیکی شدن تمامی خدمات مالیاتی، ارتباط مودیان با ادارات مالیاتی به کمترین میزان کاهش می‌یابد و به تبع این امر، فساد اداری و هزینه‌های وصول مالیات نیز به شدت تقلیل می‌یابد.

وی تاکید کرد: نظام مالیاتی کشور در آستانه تبدیل شدن به یک نظام مالیاتی مدرن است که مالیات هوشمند (I. TAX) اصلی‎ترین مشخصه آن به شمار می‌رود.

معاون فناوری‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور بیان کرد: بستر‌سازی تسهیل، تسریع و توسعه خدمات الکترونیک به ذی‌نفعان سازمان، ارائه اطلاعات مورد نیاز مودیان مالیاتی و عموم مردم از سوابق پرونده‌های مالیاتی، یکپارچه‌سازی اطلاعات مودیان در یک درگاه واحد، کاهش مراجعات حضوری مردم به سازمان، افزایش رضایتمندی مودیان و کاهش مصرف کاغذ، از مهم‌ترین اهداف اجرای این پروژه ملی به شمار می‌رود.

خانی یادآور شد: این درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی به نشانی My.tax.gov.ir و با شعار «هر ایرانی یک مودی»، هم‌اینک آماده خدمات‎رسانی به مودیان مالیاتی است.
akhbarbank.com/vdcg7u9u.ak9y34prra.html
تازه ترین اخبار