۰
۲
دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۱

توافق تهران و سئول در خصوص دارایی‌های ایران

رئیس کل بانک مرکزی و سفیر کره جنوبی در ایران، در جلسه ای که به درخواست سفارت کره جنوبی برگزار شد، در خصوص نحوه جابجایی و مصرف بخشی از منابع بانکی ایران در کره جنوبی توافق کردند.
توافق تهران و سئول در خصوص دارایی‌های ایران
به گزارش اخباربانک، در این جلسه، توافقات لازم در خصوص انتقال منابع به مقاصد مورد نظر انجام و تصمیمات بانک مرکزی در خصوص حجم منابع مورد انتقال و بانکهای مقصد به طرف کره ای اعلام شد.

سفیر کره جنوبی در ایران اعلام کرد: کشورش آماده انجام کلیه اقدامات لازم برای استفاده از تمامی منابع بانکی ایران در کره جنوبی است و در این خصوص هیچ سقف و محدودیتی وجود ندارد.

طبق اعلام روابط عمومی بانک مرکزی، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی نیز ضمن استقبال از تغییر رویکرد کره جنوبی گفت: اگرچه جمهوری اسلامی ایران از تغییر رویکرد کشورها و افزایش همکاری ها استقبال می کند، اما پیگیری های حقوقی این بانک به منظور مطالبه خسارات ناشی از عدم همکاری بانکهای کره ای در سالهای اخیر به قوت خود باقی خواهد بود و طرف کره ای باید تلاش زیادی انجام دهد تا این سابقه منفی از بین برود.
 
akhbarbank.com/vdccoiqm.2bqoe8laa2.html
مشاهده نظر مخاطبان
نظری
Iran, Islamic Republic of
خب صبحونه تخم مرغ کره جنوبی با کره محلی کره جنوبی همراه با رادیو کره جنوبی ...ما چقدر بدبختیم نفت رو دادیم به جاش از چین روسیه وهند وکره وپاکستان وونزویلاا تخم مرغ وبرنج واشغالهای رو دست موندشون رو میگیریم
حسین
Iran, Islamic Republic of
در ضعیف ترین روش ها و منسوخ شده موجود در جهان داریم کشورمون رو اداره میکنیم
تازه ترین اخبار