۰
وضعیت این هفته بورس و دو گروه بزرگ و کوچک با بررسی آخرین رویدادهای خارجی و داخلی و با احتمال شروع روند حمایتی بالا توسط یک کارگزاری پیش بینی شد .
پیش بینی بورس و دو گروه بزرگ و کوچک با احتمال شروع روند حمایتی بالا
به گزارش اخباربانک، در حالی بورس هفته دوم بهمن را با کمترین رقم شاخص در 7 ماه اخیر یعنی 1.1 میلیون واحدی شروع می کند که درباره شرایط روزهای گذشته و آینده بازار سهام ، کارگزاری آبان اعلام کرد: بازار در هفته گذشته در عکس العمل به افت نسبتا سنگین دلار با کاهش محسوس قیمت ها همراه و در پایان هفته با حمایت از بازار خصوصا در نمادهای بزرگ مواجه شد.

در بازارهای جهانی ، موج دوم کرونا در اقتصادهای بزرگ علیرغم آغاز واکسیناسیون ، فشار را بر بازارها افزایش داده و از طرفی آغاز به کار دولت جدید دموکرات آمریکا ، تقویت شاخص دلار و فشار مصاعف بر کامودیتی ها را به همراه داشته که به نظر می رسد در کوتاه مدت بازارهای کالایی همچنان نوسانی باشند و آمارهای مربوط به گسترش گونه جدید ویروس کرونا می تواند همچنان بر بازارهای تاثیرگذار باشد.

در بازار ارز اما ، افت قیمت ها با صحبت های تصمیم گیرندگان توامان شد و لمس محدوده های حمایتی در دلار ، تقویت موضع خریداران را در پایان هفته به دنبال داشت . علیرغم تایید و تکذیب های مربوط به گشایش های سیاسی، بازار ارز نگاه مثبتی به روند پیش رو داشته و از این به بعد اخبار مربوط به وضعیت برحام را با جدیت بیشتری دنبال خواهد کرد.

بنابراین به نظر می رسد در کوتاه مدت نرخ های کنونی با کاهش نوسان و تعادل بیشتری همراه باشند .

اما بازار سهام احتمالا در آغاز هفته با روندی حمایتی بالا همراه خواهد بود. چرا که گزارش های 9 ماهه در گروه های بزرگ ، جو مثبتی را به بازار داده و در سطوح فعلی متغیرها ، می توان انتظار تکرار این گزارش ها در 3 ماه پایان سال را نیز داشت. با این وجود در حال حاضر بازی با نرخ بهره ، حساسیت ویژه ای خواهد داشت و رفتار تصمیم گیرندگان در این باره می تواند تفاوتی جدی ایجاد کند.

در گروه های کوچک که در چند هفته گذشته افت جدی را تجربه نکرده اند احتمال روند نوسانی با گرایش اصلاحی وجود خواهد داشت .

به صورت کلی هم بازار سرمایه با ترس از افت ادامه دار نرخ ارز و ورود بازارها به رکود با توجه به تقویم سیاسی پیش رو در حال پیش خور کردن و البته بیش واکنش به تعدیل در انتظارات تورمی بوده و در این مقطع نیازمند پشتیبانی و تغذیه اطلاعاتی است. در این میان وضعیت بازارهای جهانی در ر وند بازار سهام بیش از پیش تاثیرگذار خواهد بود.
 
akhbarbank.com/vdcguu9u.ak9774prra.html
تازه ترین اخبار