۰
۱
همتی در پاسخ به سخنان رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد:واردکردن بانک مرکزی را به مباحث سیاسی و حاشیه‌ای توصیه نمی‌کنم و آن را به صلاح کشور نمی‌دانم؛اعتقاد دارم تمام نیروی اینجانب و بانک مرکزی بایدمعطوف به مقابله باتحریم‌ها و کمک به اقتصاد کشور باشد.
به گزارش اخباربانک، متن کامل نامه عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی به محمدباقر قالیباف رئیس  مجلس شورای اسلامی به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر قالیباف
رئیس محترم مجلس شورای اسلامی
با سلام و احترام؛
صبح امروز حضرتعالی در نطق پیش از دستور مجلس درخصوص مشکلات اقتصادی کشور مطالبی را بیان فرموده و با اضافه کردن منطقه استقرار ساختمان بانک مرکزی این مطلب را القاء فرمودید که اگر درجستجوی دلایل مشکلات اقتصادی هستید درکنار بقیه بخش‌ها در میرداماد (بانک مرکزی) هم باید آن را جست و نه در جرجیا و آریزونا. دوهفته پیش نیز متأسفانه بانک‌مرکزی را متهم به ایجاد خود تحریمی کردید. برای اطلاع حضرتعالی در دو سال و نیم گذشته بانک مرکزی درمقابل فشار حداکثری دولت آمریکا، خط مقدم جنگ اقتصادی علیه کشورمان را مدیریت کرده و با پیروی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، سد محکمی درمقابل توطئه گسترده آمریکا و هم‌پیمانانش برای فروپاشی اقتصاد کشور بوده است.

حضرتعالی به خوبی درجریان مسائل و مشکلات کشور هستید و چند بار نیز شخصاً جناب‌عالی را در جریان مشکلات قرار داده و شرایط را درجلسات مختلف مجلس خدمت تان تشریح کرده ام. لذا، من وارد کردن بانک مرکزی را به مباحث سیاسی و حاشیه‌ای توصیه نمی‌کنم و آن را به  صلاح کشور نمی‌دانم و اعتقاد دارم تمام نیروی اینجانب و بانک مرکزی باید معطوف به مقابله با تحریم‌ها و کمک به اقتصاد کشور باشد. انتظار دارم، جنابعالی که در جریان همه امور قرار دارید، برای کمک به رویکرد بانک مرکزی در مقابله با این فشارهای اقتصادی، با سیاست های ضدتورمی و تلاش‌ برای رونق تولید داخلی، همراه و همگام شوید.

هدف از تحریر این مرقومه نیز صرفا تأکید به این نکته است که مردم عزیز بدانند اگر بانک مرکزی چشم به نتیجه انتخابات آمریکا دوخته بود، اینگونه با قدرت درمقابل فشار حداکثری ایستادگی نمی‌کرد و این‌قدر نیز هدف حمله دشمنان قرار نمی‌گرفت. انشاالله در فرصت مناسب مردم عزیز را درجریان مسائلی که بر بانک مرکزی گذشته، قرار خواهم داد.
بارها عرض کرده‌ام ملت بزرگ ایران پیروز این میدان خواهند بود و این پیروزی قطعی است.
عبدالناصر همتی
 
akhbarbank.com/vdcauin0.49n0o15kk4.html
مشاهده نظر مخاطبان
حسین
Iran, Islamic Republic of
چه سدی،دلار 25_30هزارتومنی،معیشت داغون مردم،افزایش افسار گسیخته قیمتها،کمبود مواد غذایی همه و همه نتایج عملکرد نادرست بانک مرکزی ... سیاست های پولی و مالی نادرست،،عدم مدیریت در کنترل نرخ ارز....ارز 42000ریالی کجا ارز300000ریالی کجا...این کجای مدیریت و کنترل......بنظر دفاع کردن بی دلیل...البته بانک مرکزی که دولت تصمیم گیرنده اون باشه مطمنا بهتر از این نخواهد بود. سیاست ها ی نامتناسب با سازو کار کشور،،،، مطابق میل بعضی از افراد کاملا مشخص
تازه ترین اخبار